Kırşehir’den Eski İlçesine Vefa

20 Eylül 2019

Kırşehir Belediyesi kullanımda olmayan şehir içi otobüslerinden birisini 1 yıllığına Hacıbektaş belediyesinin hizmetine verdi.Otobüs öğrencileri taşımak için kullanılacak.

1954 yılında Kırşehir’den koparılarak Nevşehir’e bağlanan Hacıbektaş , yıllar sonra 31 mart seçimlerinin ardından Kırşehir Belediyesinin yeni yönetimi tarafından kardeş belediye ilan edilmişti.Her fırsatta üvey evlat muamelesi gördüklerini belirten Hacıbektaşlılara, Kırşehir el uzatarak kullanımda olmayan 7 şehir içi otobüsünden birisini 1 yıllığına sembolik bir ücret karşılığında Hacıbektaş Belediyesine kiraladı.

KARAR MECLİSTE ALINDI

Hacıbektaş Belediyesine otobüs tahsis kararı geçtiğimi eylül ayı meclis toplantısında alındı.Gündeme gelen oylama yapılan karara CHP, MHP ve İYİ Partililer onay verdi.AKP’li meclis üyeleri ise karara karşı çıktı.

HACIBEKTAŞ BELEDİYE BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR

Konu ile ilgili Hacıbektaş Belediye Başkanı Yoldaş Altıok otobüsün Kırşehir Belediyesi tarafından okul servisi olarak kullanılmak üzere tahsis edildiğini belirtti.

Altıok ” Başta Kırşehir Belediye Başkanımız Sayın Selehattin EKİCİOĞLU’na ,Başkan Yardımcımız Hemşehrimiz Osman UÇAR’a ve Belediye Meclis Üyelerimize şahsım ve Hacıbektaş Belediyesi adına sonsuz teşekkür ediyorum.” diyerek teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN