Kırşehir’den Gelen Sonuçlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Üzdü

4 Temmuz 2018
Kırşehir’den Gelen Sonuçlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Üzdü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , 24 Haziran seçimleri sonrasında milletvekilliği seçimlerindeki ciddi düşüşün analiz çalışmalarını yaptırıyor.

Son MYK toplantısında bazı illerdeki düşüşe şaşırdığını ve üzüldüğünü belirten Erdoğan’ın en çok üzüldüğünü illerden birisi de Kırşehir.

Orta Anadolu’da Ankara ve Kırşehir dışında  kalan diğer illerde AK Parti’den sonra ikinci parti MHP olduğu halde Ankara dışında sadece Kırşehir’de CHP’nin ikinci parti olması ve oy oranının da sadece Kırşehir’de %20’nin üzerine çıkması, diğer illerde CHP’nin ittifak oylarıyla milletvekili çıkarırken Kırşehir’de ittifak oylarına da ihtiyaç duymaması ve AK Parti’nin oylarının 1 Kasım seçimlerine göre %10’a yakın düşüş yaşarken CHP oylarının 1 Kasım seçimlerine göre %10 artırması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı üzdü.

Erdoğan’ın İç Anadolu’daki oy kaybının iyi analiz edilmesini istediği de ifade edildi. Diğer bölgelerde oy kaybı yaşanan illerin listesini inceleyen Erdoğan’ın her il için ayrı analiz yaptırdığı öğrenildi.Erdoğan Başkanlık yarışından galibiyetle çıktığı gün bile özellikle İç Anadolu’daki bu kayıpları kurmaylarıyla da paylaştığı biliniyor.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN