Kırşehir’den İki Türkiye Şampiyonu

10 Mayıs 2018
Kırşehir’den İki Türkiye Şampiyonu

Kırşehirli gençler tıpkı eğitimde olduğu gibi spor alanında da üst üste başarılar elde ediyor.

8 yaşında başladığı atıcılığını sayısız başarılarla taçlandıran 12 yaşındaki Ege Keten ile Kırşehir’de eğitim gördüğü okulun konferans salonunda yaptığı bilek güreşi antrenmanlarıyla kendini geliştiren 15 yaşındaki Sıdıka Tekin Türkiye Şampiyonu oldu.

BABASININ YANINDA ÇANTACI OLARAK BAŞLADI

Ege Keten 12 yaşında.8 yaşına iken avcılık yapan babasının yanında çantacı olarak başladı ve Allah vergisi yeteneği ile birlikte atıcılıkta sayısız başarı sağladı.5 Mayısta Bursa’da yapılan Türkiye Trap Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu Oldu.

Birçok spor kulübünün peşinden koştuğu  Ege Keten’in ailesi deKırşehir adına yarışmasını istemesi üzerine Kırşehir Belediyespor Kulübü tarafından Küçük Ege için özel Atacılık Bölümü açıldı. Kırşehir’in ilk resmi Trap Sporcusu unvanını taşıyan Ege Keten, hiçbir çalıştırıcı desteği ve poligon olmadan başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.Dünya Şampiyonu Oğuzhan Tüzün’ün yakından takip ettiği ve ilgilendiği Küçük Ege’ye İstanbul Kulubü Atıcısı Birtan Terzi tarafından telefonla taktik ve psikolojik destek verdiği öğrenildi.

KONFERANS SALONUNDAN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞUNA UZANDI

15 Yaşındaki Sıdıka Tekin Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi…Ağabeyi Yunus Tekin’in yeteneğini keşfetmesiyle bilek güreşine başladı. Kırşehir’de eğitim gördüğü okulun konferans salonunda yaptığı antrenmanlarla kendini geliştiren ve Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda birincilik kürsüsüne çıktı.

Sıdıka Tekin Bulgaristan’da 26 Mayıs’ta yapılacak Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasında Kırşehir’i ve ülkemizi temsil edecek.Konu ile ilgili Sıdıka Tekin şu açıklamalarda bulundu , ”Bilek güreşi yaptığıma şaşırıyorlar. Hele de bayan olunca daha çok şaşırıyorlar. En son gittiğim Antalya’daki Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda 18 yaş altı genç bayanlarda 70 kiloda Türkiye şampiyonu oldum. Bulgaristan’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda ülkemi ve şehrimi en iyi şekilde temsil ederek bayrağımızı dalgalandıracağım, İstiklal Marşı’mızı dinleteceğim.”

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN