Kırşehirli Şehit Uzman Çavuş Son Yolculuğuna Uğurlandı

15 Mayıs 2019

Hakkari’de hain saldırı sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli son yolculuğuna uğurlandı.

Kaman Tatık Köyü nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli annesinin ikamet ettiği Alanya’da son yolculuğuna aralarında çok sayıda Kırşehirlinin de olduğu binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni ile uğurlandı.

‘ŞEHİT OLURSAM KARDEŞLERİM GİYER’

Askeri görevliler ve sağlık ekiplerinin eşlik ettiği anne Leyla Çelik, güçlükle ayakta durabildi. Askeri yetkililerin teselli etmeye çalıştığı anne Leyla Çelik, ‘Ciğerim yandı. Ben bunları nasıl büyüttüm. Oy kuzum’ diye gözyaşı döktü. Oğlunun bir süre önce izne geldiğinde kendisine elbiselerini yıkayıp yıkamadığını sorduğunu anlatan Leyla Çelik, ‘Şehit olursam kardeşlerim giyer’ diyerek, gardıroptaki elbiselerin durmasını istediğini söyledi. Oğlunun izni bitmeden önce Ankara’ya gittiğini, daha sonra geri geldiğini belirten Leyla Çelik, ‘İçlerim yanıyor’ diye ağıtlar yaktı. Bu sırada kendisini teselli etmeye çalışan askeri yetkili, annenin gözyaşlarını sildi. Daha sonra diğer çocuklarının teselli etmeye çalıştığı Leyla Çelik, şehidin tabutuna sarılarak ağladı.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli’nin cenazesi öğle namazına müteakip Asri Mezarlık Camii’nde kılınan namazın ardından Alanya Garnizon Şehitliği’nde toprağa verildi.

YORUMLAR
Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN