Kırşehirliler İŞKUR’dan Cevap Bekliyor !

16 Haziran 2016
Kırşehirliler İŞKUR’dan Cevap Bekliyor !

Tüm Kırşehir Kırşehir İŞKUR Müdürlüğü’ne yönelttiğimiz sorunun cevabını bekliyor : Kaman , Mucur ve Çiçekdağ Belediyeleri’ne neden İşçi Kontenjanı Verilmedi ?

İŞ İLANINA REKOR BAŞVURU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İstihdamı artırmak ve toplumun belli bir kesimini iş hayatına kazandırmak için ”Toplum Yararına Çalışma” programı kapsamında İŞKUR Müdürlüklerine iş alımları için yetki verdi.

Program kapsamında, Kırşehir İl Özel İdaresi, İl ve İlçe Belediyeleri ve müftülüklere çalışan istihdamı yapıldı.Çok sayıda istihdam yapılırken, çok yoğun bir başvuru vardı.İstihdam edilen bu personelin maaş ve diğer giderleri Devlet tarafından karşılanıyor.Böylece Belediye ve diğer kurumlara da herhangi bir mali yük oluşmazken, istihdama ve ailelerin geçimlerine de bir katkı sağlanıyor.

İş alımları gerçekleşirken çok acı bir gerçekle de karşılaştık.Kırşehir’de bulunan belediyelere kontenjan ayrılırken, Belediyelerin mensup olduğu partiye göre muamele yapıldığını gördük.Buna göre; ”Toplum Yararına Çalışma” programı kapsamında Kırşehir Belediyesi , Akpınar Belediyesi , Akçakent Belediyesi, Boztepe Belediyesi ve hatta Özbağ Belediyesi’ne bile işçi kontenjanı ayrılırken, Kaman Belediyesi, Mucur Belediyesi ve Çiçekdağ Belediyesi için kontenjan ayrılmadığını gördük.

Şimdi Kırşehir İŞKUR Müdürü Ömer Faruk Akyol’a soruyoruz : Kaman , Mucur ve Çiçekdağ Belediyeleri’ne neden İşçi Kontenjanı Verilmedi ? Bu İlçelerde yaşayan vatandaşlarımız Kırşehirli Değil mi ?

ÖMER DURAN

YORUMLAR
Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN