Koltuğu Bıraktım

22 Kasım 2018
Koltuğu Bıraktım

Sevgili Akranlarım, Güccüklerim Büyüklerim

Çok mesaj attınız Niye yazmıyorsun diye Cümlenizden Allah razı olsun. Amma velâkin ben geçen hafta gördüğüm rüyanın etkisinden bir türlü çıkamadım. Mübarek devam filmi gibi dün gece yine aynı rüya, rüya da değil kabus…

Efendim malumunuz belediye başkanı olmuştum, dertler bir yandan yardımcılarım bir yandan, borçlar bir yandan koltuk bir yandan beni kahreyliyordu. Hür personelim sabah kahvaltımı boğazıma dizdi yine. Zaten bir ağız tadıyla YEDİRMİYORLAR Kİ. Neymiş seçim yaklaşıyormuş hazırlık yapmak lazımmış, vay falan aday adayı olacakmış filan yürüyecekmiş, iyide gurban olduğum ne dert ediyon RIZKI VEREN ALLAH biz bu kadar parasızlığın içerisinde hizmet etmeye çalışıyoruz dememle KOLTUK arkadan bir itikledi gendimi yerde bulmamla aklım başıma geldi. Ah bu KOLTUK da sufle vermese ne ederdim ben. Koltuk gidiyor korkusuyla kalktım bir hışımla koltuğu dinlemeye başladım. Koltuk tecrübeliydi amma çok ağır konuşuyordu. Neymiş genel merkeze gidecem tüm aday adaları hakkında olmadık iftiralar atacam, belgeler götüreceğim sonra 13:00 de falan ile 14:00 filan ile yemek yiyeceğim sonra meclise gideceğim filanı özel kalemden işe alacağım, neymiş bir de her gittiğim makamda KOLTUKLARA kıymetli efendi hazretleri diye hitap edip benim Koltuk hazretlerinin selamı var olur ya bir talebiniz olursa emrinize amade diyecekmişim. Sonra dönüncede benim arkamdan iş çeviriyorlar, türlü iftiralar atıyorlar, bunlar meczup, hain kıskanç haset, kibirli diyecekmşim.

Haydaa hem herkesi Ankara’ da kötüleyecem hem de gelince bana bunları yapıyorlar diyecem, gadasını aldığım Koltuğa bunları söyleyemem utanırım diyince, ben gidecem diyip üstünden atmaya kalkıyor, desen bir türlü demesen bir türlü. Neyse hür personelime aracı hazırlayın dedim amma korkuyorum da bir yandan adam gidip velespiti getiriyor önüme amma ALLAH’ dan yağmur yağıyor aracımı hazırlamışlar.

Neyse Ankara’ da Koltuğun emir ve görüşleri doğrultusunda her türlü iftirayı atıp, gördüğümüz tüm KOLTUK! Lara biat edip, sonsuz saygı ve hürmetlerimizi belirttikten sonra döndük memlekete. Aman Yarabbi ne koltukmuş her anı her kelimeyi tek tek sordu.

Bu koltuk çekilecek dert değilmiş ne alacaklısı bitiyor, ne sıkıntısı bitiyor, ne dedikodusu bitiyor. Zaten nasıl bir adam olmaya başladım onu da anlayamıyordum. Gadasını aldığım yardımcılarım benden hırslı mübarek ben arada bir koltuk duymadan gidecem kaçacam buralardan demeyim, başlıyor biri Gazavat-name yazmaya, diğeri methiye yazmaya. Vay efendim ben olmasam buralar tarla olurmuş da, buralar göçermiş de iyide gadasını aldıklarım ”benden önce yok muydu bu KOLTUK’ da birileri” dememe bile fırsat vermiyorlar. İyide gurban olduklarım çarşıya inemiyoz, halkla konuşamıyoz, esnafa varamıyoz bize kim oy verecek dememle bu vatandaş seçime zaman çok ne yapacağı belli olmaz diye lafı ağzıma tıkıyorlar.

İçim de el vermiyor, hepsinden gizli aşağı ineyim de bir de ben göreyim diyorum. Neyse tebdili kıyafet Halkımın arasına karışıyorum. Esnaflardan başlıyorum gezmeye, ekmek alıyorum nasıl diyorum başkandan memnun musunuz dememle gadasını aldıklarımda insaf da yok bu nasıl hakaret nereden öğrendiniz bu kadar kelamı. Nefes bile almaz mı insan bu kadar söverken. Aman Yarabbi otobuüs durağına nasıl attım gendimi bilemedim. Attım ya kurtuldum mu ablalar kulaklarımı dibimde çınlatıyor amma ne fayda. En iyisi arka caddelere gitmek bir de oraları kontrol edeyim mutlaka beni sevenlerde vardır dedim. Arka sokaklara girdim ya adamlar LÜGATI benim sayemde ne genişletmişler ne genişletmişler. Neymiş ana caddeler HİLTON arka caddeler ULUS otelleriymiş. Pasaklı ev hanımları gibiymişim ön caddelerin pisliğini arka caddelere süpürmüşüm. VAY NANKÖR LER VAY DEMEYE BAŞLADIM ya ne fayda. Bir anda telefonum çaldı benim koltuk haberi almış. Hepsinin resmini çek isimlerini yaz bana getir demesin. Ben onları ne yapacağımı bilirim, esnafların dükkânlarını, vatandaşların otobüslerini, yayalarının kaldırımlarını diye başladı tehdide.

Nöreceğimi de şaşırmış kendimi pazarın oralarda buldum. Arabasını park edemeyen zılgıtı basıyor, birde baktım benim yardımcıya bisiklet çarpmış eli yüzü hep kan o da basmış bana galayı. Haydaa sabah daha bana aman başkanım buraları altın kaplayalım senin her bastığın yer mübarek diyen adam şimdi benim ayağımdan tepeme bir ayrı değerlendiriyordu. Yok, akranım bir kere yalnız indik duymadık laf kalmadı, dün gelip öve öve bitiremeyen gönlü Ak’ lar şimdi kara kara kalaylıyorlardı.

Hiç ses etmeden gaçmak lazım bunlar beni sebze SANDIK’ ları ile döverler diye hızlı hızlı kaçmaya başladım ki bir de baktım karşıdan bir kalabalık geliyor. Aman YARABBİ koltuk kaçtığımı duyunca kalabalığa haber etmiş, aman kaçmasın demiş diyerekten başladım korkmaya. Kalabalık sloganlar ata ata üzerime geliyor ben korkudan zangır zangır titriyordum. Bir de ellerine pankartlar yazmış hadsizler derken baktım ki benim koltuğa göz koymuş kalabalık. Aman dedim alın sizin olsun canımdan bezdiydim zaten.

Bir koşu eve vardım, evde ne kadar koltuk varsa çağırdım eskiciyi parasız pulsuz verdim. Gadasını aldığım ne dertliymiş koltuk. Kapıları kitledim amma benim KOLTUK eve ne adamlar yolladı açarmıyım. Hemen üç harfli belediye basını aradım aman didim hemen yaz SAİD KIZILRIMAK KOLTUĞU BIRAKTI diye amma ne fayda iki dakika sonra birde baktım ki adam BAŞKAN ziyaretlere devam ediyor diye yazmasın. Neyse ALLAH’ dan sayısı az GAZETECİLERİ aradım da onlar yazdı SAİD KIZILIRMAK KOLTUĞU BIRAKTI.

Hemen ardından da kan ter içinde uyandım ki sormayın gitsin. Çok şükür kurtulmuştum KOLTUK’ dan. Hemen aklıma İMAM GAZALİ’ nin bir sözü geldi “Layık olmadan devletin makamlarına atananlar, astlarını ısırır, üstlerine kuyruk sallarlar.”   Ne doğru söylemişti. Kendi kendime karar verdim bundan sonra belediyenin önünden geçemeyecektim. İNSANLAR HATA YAPAR DOSTLARI UYARIR NE OLUR SİZLERİ UYARAN HATA YAPIYORSUNUZ DİYEN DOSTLARINIZA DAHA SIKI SARILIN ONLAR SİZİ UÇURUMUN KENARINDAN ÇEVİRECEK OLANLARDIR.

HER ZAMAN Kİ GİBİ HİÇ BİR ZAMAN VAZGEÇEYECEĞİM BİR SÖZ İLE BİTİRECEĞİM

“UMUT ALLAH’ dan ÜMİT KULUNDAN BEKLENİR, Rabbim umutsuz ve Ümitsiz bırakmasın”.

 

YORUMLAR
Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN