Kurban Bayramınız Kutlu Olsun

21 Ağustos 2018
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun

Tüm Sevdiklerinizle mutlu bayramlar diliyoruz…

İŞTE KIRŞEHİR’DE KURBAN BAYRAMI İLE İLGİLİ GELİŞMELER:

Kırşehirli Derneklerden kimsesiz çocuklara bayram hediyesi

Kurban Bayramı öncesinde Kırşehir’de faaliyet gösteren dernekler kimsesiz çocuklar için harekete geçti.

Gazetecilerin de desteği ile Sosyal Yardımlaşma Vakfından ihtiyaç sahibi ailelerin analizini yapan dernekler, tespit edilen çocuklara bayram kıyafeti alınmasını sağladı. Yapılan çalışma kapsamında, Ensar Vakfı, İHH, İyilik Der, Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği, Kırşehir Verem Savaş Derneği, Huder, Uzmanlar Federasyonu, Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kırşehir Malul Gaziler Derneği, Kırşehir Muharip Gaziler Derneği, düşük gelirli aileler ve kimsesiz 200 çocuğun ihtiyaçları karşılandı.

Kurban Arefesinde Şehitlik Ziyareti

Kurban Bayramı nedeniyle Vali İbrahim Akın ve il protokolü şehitliği ziyaret ettiler.

Şehitlik ziyareti sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, “Kurban Bayramı arifesinde vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek dualar ettik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlıklı ömürler diliyorum. Şehit yakınlarımızın da acılarını yürekten paylaşıyoruz.” dedi.

Kurbanların, kesim için belirlenen noktalarda kesilmesi konusuna vatandaşlarımızdan duyarlılık göstermelerini isteyen Vali İbrahim Akın, “Vatandaşlarımızın kurbanlarını belirlenen kesim yerlerinde kesmeleri ve kurban artıklarını usülüne uygun şekilde bertaraf etmelerini rica ediyorum. Ayrıca, bayramlarda yapılan yolculuklarda can ve mal kayıpları yaşadığımız trafik kazalarının önlemek için gereken tedbirler alınmış durumda. İçişleri Bakanlığımızca başlatılan “Bu Bayramda Ben De Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” kampanyası, trafik kazalarına karşı ulusal bir seferberlik niteliği taşımaktadır. Bu kampanyada çocuklarımızın aileleri üzerindeki etkilerden faydalanmak istiyoruz. Çocuklarımız yolculuk anında araç kullanırken hata yapan büyüklerini kırmızı düdük çalarak uyaracaklar. Sürücülerimiz de yolculuk anında aşırı hız yapmamaya, telefonla konuşmamaya, emniyet kemeri takmaya özen göstermelidir.

Bu duygularla, Kurban Bayramının tüm Kırşehirli vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyor, herkesin bayramını tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Canlı Hayvan Pazarında Yoğunluk

Kırşehir Hayvan Pazarında arefe günü yoğunluk vardı.Kurbanlıklarını son güne bırakan birçok vatandaş hayvan pazarına akın etti.

Sıkı pazarlıkların yaşandığı pazarda elindeki bütün hayvanlarını satanlar da vardı.Satmadan evine dönenler de …

YORUMLAR
Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN