Meteoroloji Uzmanı Uyardı, ”Tedbirinizi Alın”

14 Mayıs 2018

Hafta sonu sadece 20 dakika süren yağışın ardından Kırşehir’de sel baskını meydana gelmişti.Meteoroloji Uzman Prof. Dr. Orhan Şen , ”bunlara alışın ve tedbirinizi alın” uyarısında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Ankara Mamak’ta Neşet Ertaş Caddesi üzerinde meydana gelen sel baskınında 6 kişi yaralanmıştı.Geçtiğimiz hafta Kırşehir’de de sağanak yağış meydana gelmiş ve özellikle sanayi sitesinde birçok iş yeri sular altında kalmıştı.Bundan tam 1 hafta sonra Kırşehir daha büyük bir felaket yaşadı.Yeni biten kanalizasyon sisteminin de çökmesi ile birlikte Kırşehir adeta Venedik’e döndü.Birçok iş yerini su basarken, konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin, çok fazla hasarın olmadığını belirtmişti.Esnaflar ise bir daha sel baskını olmayacağına dair kendilerine söz verildiğini belirttiler.Neşet Ertaş Kültür Merkezinde meydana gelen çökme sonucu 5 işçi de yaralanmıştı.

BUNLARA ALIŞIN VE TEDBİRİNİZİ ALIN

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen konu ile ilgili değerlendirmesinde ”Bu yağışların normali yok mu diye soruyorlar. Sel, dolu, taşkından bıktık diyorlar. Artık bunlara alışacağız. Normal yağışlar azalacak. Bu nedenle tedbirlerimizi alalım” dedi.

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN