Meteorolojiden Kırşehir İle Birlikte 5 İle Uyarı

22 Aralık 2017
Meteorolojiden Kırşehir İle Birlikte 5 İle Uyarı

Meteoroloji 7’nci bölge müdürlüğü Kırşehir ile birlikte 5 il için soğuk hava ve kar yağışı uyarısında bulundu.

Kırşehir, Sivas, Kayseri , Nevşehir , Yozgat’da hava sıcaklıkları 8 ile 10 derece birden azalacak.Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nde yapılan açıklamada Kırşehir, Sivas, Kayseri, Nevşehir, ve Yozgat’a soğuk ve yağışlı hava uyarısı yapıldı. Açıklamada,”Yağışların Cumartesi akşam saatlerinde Kırşehir, Yozgat ve Nevşehir çevrelerinde, gece saatlerinden itibaren ise bölge genelinde kar yağışına dönüşecek. Yağış Pazar günü öğle saatlerine kadar aralıklarla devam edecek. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının kar yağışı ile birlikte Pazar gününden itibaren 8 ile 10 derece arası azalması bekleniyor” denildi.
Cumartesi günü Kırşehir, Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Yozgat’tın güney ve doğu ilçelerinde rüzgar etkili olacağı belirtilerek rüzgarın hızının saatte 60-70 kilometre arasında olacağının tahmin edildiği ifade edildi.
Beklenen kuvvetli rüzgar, kar yağışı ve soğuk hava sebebiyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı karbonmonoksit zehirlenmeleri, ağaç ve direklerin devrilmesi, buzlanma ve don, görüş mesafesinde daralma ile ulaşımda aksamalara karşı vatandaşların tedbirlik ve dikkatli olması istendi.

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN