Mucur Cinayetinin Mahkemesi Kırşehir’de Görüldü

2 Aralık 2019
Mucur Cinayetinin Mahkemesi Kırşehir’de Görüldü

Kırşehir’de 11 yıl önce kaybolduktan sonra cesedi bulunan kişinin cinayeti ile ilgili sanıklar hakim karşısına çıkarıldı.

Mucur’da hayvan alım satımı yapan Ramazan Ünlüyurt 2008 yılında kaybolmuştu.Kaybolan Ramazan Ünlüyurt’un cesedinin gövde kısmı 1 ay sonra dağlık alanda bulunmuştu.2019 yılına kadar olayın soruşturmasıyla ilgili bir sonuç alınamamıştı.2019 şubat ayında Kırşehir’de bir inşaat sahasında bir insana ait kafatası bulunmuştu.Söz konusu kafatasının Ramazan Ünlüyurt’a ait olduğu tespit edilince dosya yeniden açıldı.

Tanık ifadeleri ile cep telefonu kayıtlarından maktulle en son görülen kişinin E.K. olması ve cesedin bulunduğu yerden telefon hattının sinyal vermesi nedeniyle “kasten öldürme” suçuyla hakkında dava açılan E.K mahkemeye çıkarıldı.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık E.K. ile taraf avukatları ve maktul yakınları katıldı.

Mahkeme heyeti, “kasten öldürme” suçundan yargılanan E.K’ye iddianamedeki suçlamaları okudu.

Suçlamaları kabul etmeyen ve Ramazan Ünlüyurt’u öldürmediğini öne süren E.K, maktulü kaybolduğu gün hiç görmediğini savundu.

Duruşmada tanık olarak dinlenen A.B. ise maktulü yıllardır tanıdığını ifade ederek, E.K. ile Ramazan Ünlüyurt’un aileleri arasında bir husumet olduğunu duyduğunu öne sürdü. Cinayetle ilgili bilgisi olmadığını belirten A.B, sanık ve maktulü zaman zaman birlikte gördüğünü dile getirdi.

Tanık D.Y. de Ramazan Ünlüyurt ile sanığın zaman zaman hayvan alış verişi yaptığını, maktul kaybolmadan önce ikisini birlikte gördüğünü aktardı.

Mahkeme başkanının, “Senin üzerine kayıtlı cep telefonu hattının sanık tarafından kullanıldığı ortaya çıktı, bir diyeceğin var mı?” sorusu üzerine D.Y, “Olaydan önce E.K, yanıma gelerek kimliğini kaybettiğini söyleyip telefon hattı almak için yardımcı olmamı istedi. Ben de arkadaşım olduğundan adıma hat ve telefon alması için yardımcı oldum.” dedi.

Tanık E.K. ise sanık ile maktulü olaydan bir süre önce birlikte gördüğünü ancak kaybolma olayıyla ilgili bir bilgisi olmadığını öne sürdü. Mahkeme başkanın, “Senin ve sanığın cep telefonu kayıp olayının ardından iki gün boyunca kapalı görünüyor, sebebi nedir?” şeklinde sorusu üzerine E.K, o dönemde piyasaya borcu olması nedeniyle kapatmış olabileceğini ileri sürdü.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

YORUMLAR
Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN