Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali’nin İkinci Günü

5 Ağustos 2018
Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali’nin İkinci Günü

Bu yıl ikincisi düzenlenen Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivalinin ikinci günü de konserlerler devam etti.

 

Festivalin konser sanatçıları arasında ise halk müziğinin yepyeni isimleri ve farklı konuk sanatçıları vardı. Finalde Kibariye’den önce sahneye çıkan sanatçılar arasında Erkut Özkan, Alp Kardeşler üçlüsü, Amerikalı bağlama sanatçısı Bob Beer ve halk müziği sanatçısı Yudum, konserlerinde kendi şarkılarının yanı sıra Neşet Ertaş türkülerine de yer verdiler.

Gecenin en ilgi çeken isimlerinden biri ise Amerikalı bağlama sanatçısı Bob Beer idi. Türkiye’de uzun süre kalan ve bağlama dersleri alarak Türk halk müziği ve kültürünü öğrenen ve Neşet Ertaş hayranı olan sanatçı festivale davet edilmekten büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Sanatçı konserinde Neşet Ertaş içinde konuştu. Bob Beer “Büyük usta; ‘Bu dünyada sevmeyen de Ahirette neye yarar’ diyor. Daha ne desin? Türk insanının benim için yeni çok özel. Bu ülkeyi bana cana yakın yardımsever insanları sevdirdi” dedi.
NEŞET ERTAŞ GIRTLAĞIMI ÇOK BEĞENİRDİ
Finalde sahneye çıkan ünlü sanatçı Kibariye  “Neşet Ertaş çok büyük bir hoca ve önemli bir değerimiz. Beni çok severdi. Özellikle sesimi, gırtlağımı çok beğenirdi. Bana ‘Sen daha çok gençsin önünde çok güzel yıllar var’ demişti. Onun şarkılarını söylemeyi çok seviyorum” dedi.
Şarkılarını büyük bir coşku ile seslendiren sanatçı orkestrasındaki küçük ritim sanatçısının davulu eşliğinde şarkı söyleyip oynadı.

KIRLEHİRLİLERE İÇİNİ DÖKTÜ
Konserinde çok neşeli görünen sanatçı Kırşehir’e aralarında ayrılık dedikoduları çıkan eşi Ali Küçükbalçık ile geldi. Eşi ile el ele sahneye kadar gelen Kibariye, sahnede “Sizlerle azıcık konuşmak içimi dökmek isterim. Son zamanlarda benim için annem için yazılanlardan çok rahatsız oldum. Ben boşanmıyorum. Annem benim yuvamın dağılmasını istemez çok üzülür. Benim boyumca kızım var. Uzun süren bir evliliğim ve 50 senedir sahnedeyim. Annem beni ve yedi kardeşimi çok güzel yetiştirdi. Ben şerefli namuslu bir kadınım benim hakkımda çıkan haberlerin hepsi yalan. Benden duymadan hiçbir şeye inanmayın” dedi.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN