Nevşehir Belediyesi Yine Bildiğiniz Gibi

11 Kasım 2019
Nevşehir Belediyesi Yine Bildiğiniz Gibi

Daha önce Hacıbektaş Belediyesi’ne yönelik ”küstah” tavrıyla gündeme gelen AKP’li Nevşehir Belediyesi, 10 Kasım anmasında Atatürk yerine Erdoğan’ın fotoğrafını kullandı.

Öğrencilerin kullanımına sunmak için Nevşehir Belediyesinden randevu isteyen ancak randevu saatinde yerinde olmadığı bildirilen Hacıbektaş Belediye Başkanı Yoldaş Altıok yaşananlara tepki göstermiş ve daha sonra Kırşehir Belediyesinden aynı talepte bulunmuştu.Kırşehir Belediyesi de Hacıbektaş’a 1 otobüs tahsis etmişti.Olayın ardından Nevşehir Belediyesi ve Başkanı Rasim Arı twitter hesabı üzerinden küstah açıklamalarda bulunmuştu.

10 KASIM’DA ERDOĞAN VAR ATATÜRK YOK

AKP’li Nevşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da bir ‘anma’ mesajı yayımladı. Belediyenin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı kullanıldı.

Belediye tarafından paylaşılan mesajda “Saygıyla #10Kasım” yazıldı. Mesajla paylaşılan görselde ise Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü ve Erdoğan görseli kullanıldı. 

BELEDİYEYE TEPKİ

Nevşehir Belediyesi’nin bu paylaşımı sosyal medyada tartışma konusu oldu. Belediyenin “Saygıyla…” notuyla paylaştığı fotoğrafa Twitter kullancıları tepkilerini dile getirdi. Birçok Nevşehirli , ”Nevşehirli olmaktan utanç duydum” yorumunda bulundu.

Belediye tarafından yapılan paylaşım:

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN