O 15 Bina Yıkılacak

16 Şubat 2019
O 15 Bina Yıkılacak

Nevşehir’de Peripacalarının dibine inşa edilen otelin gündeme gelmesinin ardından inşaat halindeki binanın yıkımı devam ederken.Cuhmrubaşkanı Erdoğan peribacalarının dibine inşa edilen tespit edilen 15 binanın da daha yıkılması talimatını verdi.

Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde bulunan otel inşaat yıkım çalışmaları bu sabah itibarıyla yeniden başlarken yıkım çalışmaları bir süre sonra inşaatının yanında bulunan diğer binalara zarar vermemesi için durduruldu.

Otel inşaat yıkım çalışmalarına Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından görevlendirilecek bir mimarın yapacağı incelemeler sonrasında yıkımın kepçe ile mi yoksa elle mi yıkılacağı kararının verilmesinin ardından yıkım çalışmalarının yeniden başlayacağı öğrenildi.

KAPADOKYA’DA 15 YAPI DAHA YIKILACAK

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Peribacaları’nın yakınına yapılmış ve yapılmakta olan 15 yapının bugün yıkımına başlanacağını söyledi. Dün Bursa’da halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kaçak yapılarla ilgili “Yıkın” talimatı vermişti.

Nevşehir Valisi Aktaş, Kapadokya bölgesinde sit alanına yapılmış ve yapılmakta olan yapıların tespitinin devam ettiğini söyledi. Bu kapsamda ev, iş yeri ve bağ evi olarak kullanıldıkları belirlenen çeşitli türlerdeki yapıları yıkacaklarını dile getiren Aktaş, “Peribacalarının yakınına yapılmış ve yapılmakta olan 15 yapının bugün yıkımına başlanacak.” dedi.

Aktaş, daha önce gerekli uyarılarda bulunulan yapıların da zaman kaybetmeden yıkımına başlanılacağını ifade etti.

YORUMLAR
Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN