Okul Çevrelerinde Satılan Jelibon ve Şekerlemelerde Uyuşturucu Tehlikesi

2 Şubat 2018

Günümüzde ”Okul Güvenliği” en az Eğitim ve Öğretim kadar önemli bir hale geldi.Uyuşturucu kullanımı İlkokullara kadar indi.Çocukları bağımlı yapmak isteyen Uyuşturucu çeteleri , bunun için değişik yöntemler uygulamaya başladı.

Bazı öğrenci velileri , ilkokul ve ortaokul çevrelerinde jelibon ve şeker satıldığını ve bundan rahatsız olduklarını dile getirdi.Konuyu araştırdığımızda özellikle Amerika’da bununla ilgili birçok vaka yaşandığını gördük.Konuyla ilgili soruşturma yürüten Amerikalı yetkililer ”Flakka” isimli uyuşturucu maddenin , jelibon ve şekerleme halinde çocuklara satıldığını belirledi ve bununla ilgili de çalışma başlattı.Flakka isimli uyuşturucunun jelibon ve şekerlemeler vasıtasıyla çocuklara satıldığı ve çocukların yavaş yavaş bağımlı hale getirildiği belirlendi.Benzer bir durum ile ilgili birçok veliden şikayet geldi.Okul çevrelerinde bazı şahıslar tarafından jelibon ve şekerleme satışı yapıldığı belirtildi.

ÇOCUKLARI BAĞIMLI HALE GETİREREK YAVAŞ YAVAŞ ZEHİRLEMEK

Uyuşturucu çeteleri bu yöntemle hem okul çevrelerinde alınan güvenlik önlemlerine karşı tedbirli davranıyor hem de çocukları yavaş yavaş bağımlı hale getirerek zehirliyor.

İçeriğinde uyuşturucu madde bulunan Jelibon ve şekerlemelere bağımlı hale gelen çocuk ise sürekli olarak bu jelibon ve şekerlemeleri tüketmeye başlıyor. Flakka’nın dışında bir diğer sentetik uyuşturucu madde olan LSD isimli uyuşturucu da jelibon ve şekerleme gibi maddelere damlatılarak satılıyor.Ağızda emilen jelibon ve şekerlemelerle bu uyuşturucular kolayca kana karışıyor.Bu maddeleri kullanan çocuklarda halisinasyon görme,  geçici körlük ,  baş dönmesi ,  gördüğünü algılayamama, Bulanık görme gibi etkiler görülüyor.

YAŞLILAR DA KULLANILIYOR

Uyuşturucu tacirlerinin olağanüstü yöntemlerinden birisi de , Parklarda yaşlı teyzeler ve amcalar vasıtasıyla yapılıyor.

Çocuklarımıza her zaman yaşlılara hürmet ve saygı göstermeleri konusunda onları uyarırız.  Uyuşturucu tacirleri bu durumu kullanarak, parklarda çocuklara renkli jelibon, şekerler veriyorlar. Çocuklara yaşlıların verdiklerini haliyle şeker zannediyor.  Burada 6-7 ve 10 yaşlarındaki çocuklardan bahsediyoruz.  Sonrasında bu alışkanlık haline geliyor ve çocuk bunu sürekli istemeye başlıyor.  Sonrasında da satış olayı devreye giriyor.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN