Otobüste Tartışma Çıktı Polis Müdahale Etti

21 Ağustos 2019

Kırşehir-Ankara seferini gerçekleştiren ve Takım Otobüsünden bozma otobüsle yolculuk eden yolcular şoförle tartışmaya başladı.Tartışma büyüyünce olaya polis müdahale etti.

İddiaya göre Metro Turizmden bilet alan yolcular Kırıkkale Anadoluspor’un takım otobüsünü karşılarında buldular.Önüne Metro Turizm logosu yapıştırılan otobüste yolculuk etmeye başlayan yolculardan birisi mola çocuğunun ihtiyacı nedeniyle mola verilmesini istedi.Otobüs şoförü ise iddiaya göre yolcuya ”mola veremem aracın içinde yaptırın” deyince tartışma başladı.Tartışma büyüyünce diğer yolcular durumu polise bildirdiler.Otobüsü durduran polis olayla ilgili tarafların ifadesini aldı.

Olaya tanıklık eden yolcular ise otobüs şoförünü suçlayarak ,
“Kırşehir otogarında bir otobüs firmasına ait olan ek sefer otobüse binerek Kırşehir-Ankara karayolunda yolculuk yapmaya başladık. Otobüsün koltuklarında emniyet kemeri yoktu. Bunun için şoföre emniyet kemerinin bulunmadığını bunun bir suç teşkil ettiğini söyledik. Bu konu üzerine bir süre tartıştıktan sonra Polis çevirmesindeki memur arkadaşlar bunun bir suç teşkil etmediğini söylediler. Yine yola devam ederken çocuklarımızın ihtiyaçlarının geldiğini ve mola vermemiz gerektiğini söylediğimizde otobüs şoförünün cevabı ise aracın içerisine yapsınlar ben mola veremem demesiyle ortam gerildi.
Israrlı bir şekilde mola vermesini istedik vermeyince 155 Polis’i arayarak bulunduğumuz mevkiyi söyledik ve otobüs şoförünün mola vermediğini söyledik. Bunun üzerine otobüsün şoförü seyir halinde bulunan otobüsün direksiyonunu bırakarak bizlerle tartışmaya başladı ve otobüs içerisinde bulunan bayanların üzerine yürüdü. Daha sonra Emniyet Güçleri sinyal takibiyle bizlerin yerini tespit etti ve Kırşehir-Kırıkkale yol güzergahında otobüsü durdurdular ve her iki tarafında şikayetlerini dinlediler. Otobüsün şoförü de indiğimiz noktada hala sözlü tacizlerine devam etti ve bayanların üzerine yürümeye devam etti. Bizler gerekli yerlere şikayetlerde bulunduk ve buradan da sesimizi ilgililere duyuruyoruz. Böylesi insanlara lütfen gerekli cezalar verilsin ki böylesi durumlar yaşanmasın. Otobüste bulunan bütün insanların canı bu kadar ucuz değildir. Otobüs şoförü seyir halinde bulunan otobüsün direksiyonunu bırakarak vatandaşlarla tartışmaya girmesi de nedir. Lütfen bu konuda yetkililerden bir an önce cezalandırılmasını talep ediyoruz.” açıklamasında bulundular.

YORUMLAR
Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN