PKK’lı Şerefsizler Yemek Yerken Öldürdüler

11 Mart 2019
PKK’lı Şerefsizler Yemek Yerken Öldürdüler

Konya Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü ikinci sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Furkan Kocaman, değişim programı Erasmus ile gittiği Polonya’da 29 yaşındaki PKK sempatizanı tarafından öldürüldü.

Olay önceki gün Polonya’nın Wroclaw kent merkezindeki bir alışveriş merkezinde meydana geldi. Konya Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü ikinci sınıf öğrencisi aynı zamanda Kırşehir Belediye Başkan Adayı Onur Köksal’ın da öğrencisi olan 21 yaşındaki Furkan Kocaman, Erasmus programı çerçevesinde yaklaşık 25 gün önce Polonya’nın Wroclaw kentine gitti.

Şehir merkezindeki bir AVM’nin restoran kısmında yemek yiyen Kocaman, arkadaşının tuvalete gitmesi üzerine masada yalnız kaldı. İddiaya göre bir süredir genci izleyen bir kişi, Kocaman’ın yanına gelerek belinden çıkardığı bıçakla 3 defa boğazından bıçakladı. Kocaman kanlar içinde yere yığıldı. Zanlı yaya olarak kaçmak isterken AVM’de bulunan diğer müşteriler tarafından yakalanıp polise teslim edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Kocaman’ın hayatını kaybettiğini belirledi.

ZANLI PKK’LI ÇIKTI

Polis ismini açıklamadığı cinayet zanlısının 29 yaşında PKK terör örgütü sempatizanı ve Türkiye vatandaşı olduğu bilgisini verd. Furkan Kocaman’ın cenazesinin Polonya’da yapılacak otopsinin ardından ailesine teslim edileceği ve memleketi Konya’da toprağa verileceği öğrenildi.

“BİZİ TAKİP EDİYOR” DEMİŞ

Öte yandan Furkan Kocaman’ın restoranda birlikte yemek yediği arkadaşının polise verdiği ifadesinde “Furkan’la o gün saat 11.00 gibi buluşup biraz gezdik sonra yemek için restorana geldik. Furkan bir ara bana birini gösterip ‘Bu adamı bugün 5-6 kez gördüm bizi takip ediyor’ dedi. Furkan muhafazakâr milliyetçi bir kişiliğe sahip vatan sevdalısı biriydi. Bunu herkes bilirdi. Burada bulunduğu dönemde onun bu muhafazakâr kimliğini herkes öğrenmişti” dediği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

ONUR KÖKSAL’DAN ÖĞRENCİSİ İÇİN AÇIKLAMA

Kırşehir Belediye Başkanı Onur Köksal , PKK’lı tarafından öldürülen öğrencisi için kınama ve taziye mesajı yayınladı , ”Polonya’nın Wroclaw şehrinde Erasmus eğitimi gören aynı zamanda öğrencim de olan Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencimiz, Furkan Kocaman bir AVM’de, hain terör örgütü PKK’lılar tarafından yemek yediği sırada boğazından bıçaklanarak şehit edildi. Eli kanlı terör örgütünü lanetliyor ve üniversitemizle birlikte öğrencimizin kederli ailesine başsağlığı diliyoruz!
Polonya hükümetinden acilen hainlerle ilgili gereğinin yapılmasını bekliyoruz! ”YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN