Sait Sargın’dan Yeni Şiir Kitabı

2 Ağustos 2018
Sait Sargın’dan Yeni Şiir Kitabı
Şiir ve kendir yazdığı tiyatro oyunlarıyla Kırşehirlilerin takdirini kazanan Oyuncu-Yazar Sait Sargın yeni şiir kitabı çıkardı.
Daha önce iki kitap yazan ve ”Yaren” isimli yeni şiir kitabıyla yeniden karşımıza çıkan Sait Sargın, kitabıyla alakalı “Şiirler şiirler… Bal dolu tulumda sızan bir damla gibidir şiirler.. Yazanlar, yazdıranlar, okuyanlar, hissedenler her kim olursa olsun; daracık bir çabutla karanlık odaya sığmayan şiirler… Şiirlerim benim evlatlarım gibidir. Vatan, millet, sevda şiirlerim ile siz değerli vatandaşlarımızın karşısına çok kez çıktım. Bugün bu eserimi sizlerle buluşturmanın, sizlere ulaşmanın mutluluğu içerisindeyim. Hepinizden kitabımı okumanızı ve olumlu olumsuz yorumlamanızı istirham ediyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum.” dedi. Yaren kitabının editörlüğünü yapan Muhammed Mazhar Şahin ise, “Kitabın hazırlık aşamasından basımına, basımından dağıtımına şahit oldum. Şiir, Sait hocamın elinden değer buluyor. Kitabın İçin yürekten tebrik ediyorum. Elimizden bir şey geldiyse, bir faydamız olduysa ne mutlu. Herkesin okuyacağı, feyz alacağı bir kitap. Tüm vatandaşlarımızın okumasını can-ı gönülden istiyorum.” dedi. Sait Sargın Kitabının ön sözünde okuyucularını şu şiiri ile selamlıyor:
Adem’i Havva’yı aşka getiren Cennetin bir eşi sevgi değil mi Nar-ı İbrahim’e o su götüren Karıncanın düşü sevgi değil mi?
On bir Kenanlı’nın suya attığı Kervancının köle diye sattığı Yusuf’un yıllarca masum yattığı Zindanın her taşı sevgi değil mi?
YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN