Seçimle Gelene ”İstifa Et” Baskısı

9 Eylül 2019

Kırşehir’de sağlık alanındaki kötü gidişatın düzeltilmesinin aksine yöneticilerin daha çok siyasi çekişmeler , uyuşmazlıklar ve sendikal entrikalarla uğraştıkları ortaya çıktı.

Tıkanmış sağlık sistemine çözüm üretmek yerine hala görevden almalar ve kendilerine göre dizayn etme işleriyle uğraşan yöneticiler bu kez de sendikalara el attı.Sürekli olarak ”Demokrasi” vurgusu yapan yöneticilerin seçimle göreve gelmiş olan Sağlık-Sen yönetimini Ankara’dan baskı yaparak istifa ettirmeye ve yönetimden düşürmeye çalışıyor.

9 ay önce 56 delegenin oyunu alarak Kırşehir Sağlık-Sen Başkanı olarak seçilen Cuma Köysüren ve yönetiminin Ankara’da bulunan Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından istifa ettirilmeye ve yönetimin düşmesi için delegelere baskı yaptığı iddia edildi.

Bunu öğrenen eski Sendika temsilcisinin ise 70 imza toplayarak genel merkeze olağanüstü seçime gitmek için başvuru yaptığı öğrenildi.Sağlık sistemindeki çöküntü devam ederken İl Sağlık İdaresinin ve Sağlık-Sen genel merkezinin siyasi işlere odaklanması ve görevden almalarla uğraşması hayretle karşılanıyor.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN