Selahattin Ekicioğlu Araştıralım Dedi AKP’li Üyeler İtiraz Etti

21 Mayıs 2019

Kırşehir Belediye Meclis Toplantısında geçtiğimiz mart ayında 7-8 Milyon liralık fazla harcamanın araştırılması için komisyon kurulması önerisinde bulunan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’ya AKP’li belediye meclis üyeleri itiraz etti.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Mayıs ayı meclis toplantısı 2018 plan bütçe komisyonunun görüşülmesi için 2. oturumunu gerçekleştirdi.2018 plan bütçe komisyon raporu meclis tarafından onaylandı.

ARAŞTIRMA KOMİSYONUNA İTİRAZ

Plan bütçe komisyonunun onaylanmasının ardından Kırşehir Belediye Başkanı söz aldı.Karakurt’ta yapılacak yatırıma Kırşehir İl Özel İdaresinin sıcak su izninde bulunmadığını gündeme getiren CHP’li başkan Ekicioğlu sözü daha sonra seçim öncesi harcamalarına getirdi.Geçtiğimiz mart ayındaki harcamaların normalden 7-8 milyon Türk Lira daha fazla yapıldığını açıklayan Ekicioğlu , bu harcamaların araştırılması için araştırma komisyonu kurulması teklifinde bulundu ve meclis gündemine taşınmasını talep etti.Yapılan oylamaya önce ret veren AKP’li meclis üyeleri daha sonra teklife itiraz da bulundu.Ekicioğlu ise sadece araştırma komisyonun kurulmasının gündeme getirilmesi için oylama yapıldığını belirterek uzun süre AKP’li meclis üyelerine açıklamada bulundu.AKP’li meclis üyelerinin ”önce dosyaları görelim” sözlerine Ekicioğlu ”siz dosyaları görün diye yolunuzu açıyoruz , o yüzden komisyon kuralım hepimiz görelim” dedi.AKP’li meclis üyeleri , ”biz arkadaşlarla bir görüşelim” teklifinde bulundular ve oturuma 10 dakika ara verildi.

HIRSIZLIĞINIZI , YOLSUZLUĞUNUZ HER YERDE AÇIKLAYACAĞIM

Meclis oturumuna ara verildiği sırada kendisine şov yapıyorsun diyen AKP’li meclis üyesine Selahattin Ekicioğlu , ”Şunu okuyun da bir utanın, hırsızlığınızı , yolsuzluğunuzu her yerde açıklayacağım , adım adım açıklayacağım, adım adım yolsuzluklarınızı yüzünüze vuracağım” tepkisinde bulundu.

2 AKP , 1 CHP , 1 MHP VE 1 İYİ PARTİLİ KOMİSYON

Mart ayındaki harcamaları araştırmak üzere AKP’lilerin de oylarıyla bir komisyon kuruldu.En fazla 5 kişinin olabileceği komisyon 2 AKP , 1 CHP , 1 MHP ve 1 İYİ Partili üyelerden oluşması dikkat çekti.

VİDEO : ERDEM YEŞER – ZAHİDE VURAL

YORUMLAR
Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN