Selahattin Ekicioğlu, ”İsrafa Karşıyım Makam Aracı Olarak Kendi Aracımı Kullanacağım”

10 Nisan 2019
Selahattin Ekicioğlu, ”İsrafa Karşıyım Makam Aracı Olarak Kendi Aracımı Kullanacağım”

Kırşehir Belediyesi yeni yönetimiyle ilk meclis toplantısını Ahi Evran Külliyesinde gerçekleştirildi.Makam odasının kapısını halka açan Ekicioğlu bu kez de makam aracı israfına son vereceğini açıkladı.

Toplantıda konuşan Ekicioğlu, Ahilik geleneğini benimseyerek hareket ettikleri için ilk toplantıyı Ahi Evran’ın huzurunda yaptıklarını aktardı.

KATILIMCI BELEDİYECİLİK İSTİYORUZ

Ekicioğlu, “Kırşehir’de hep birlikte Ahilik geleneğinden el alarak Kırşehir halkına hizmet etme gayreti içerisinde olacağız. Meclisteki Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisinden meclis üyesi olan tüm arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Biz katılımcı bir belediyecilik istiyoruz. Tüm siyasi parti temsilcilerine fikir üretmede komisyonlarda görev almalarını tavsiye ediyorum.” ifadelerini kullandı.

MAKAM ARACIM KENDİ ARACIM OLACAK

Konuşmanın ardından Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Meclis Salonuna geçildi ve burada başkan vekilleri, komisyon üyeleri belirlendi. Garajda bekleyen makam aracının satılmasını isteyen Ekicioğlu, israfa karşı olduğunu ve kiralık araçlarında sözleşmesinin sona ermesiyle beraber kendi aracını kullanacağını ifade etti.

BAŞKAN VEKİLLERİ VE KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Meclis Başkan Vekilliklerine Yeter Yiğit ve Alaattin Agah, Meclis Katipliğine Faruk Akça ve Mehmet Duran, Encümen üyeliğine Alaattin Agah, Aysel Uzun ve Bayram Kaya seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna Şule Serap Vural, Mehmet Duran, Alaattin Agah, Halil Aslan ve Murat Altın, İmar Komisyonuna Osman Uçar, Turgay Kaya, Seçkin Kolukırık, Demet Karakoç Akar ve İrfan Maraş, Çeşitli İşler Komisyonu Murat Adıyaman, Satış Komisyonuna Alaattin Tatlı, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğine Şahap İlker Koca, Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliğine Murat Adıyaman, Türk Dünyası Belediyeler Birliğine Vedat Soylu, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatına
Nuri Araz getirildi.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN