Selahattin Ekicioğlu Katılımcı Yönetimin İlk Adımını Attı

27 Haziran 2019
Selahattin Ekicioğlu Katılımcı Yönetimin İlk Adımını Attı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu katılımcı ilk mahalle toplantısını Bahçelievler Mahallesinde gerçekleştirdi.

Mahallelerin sorunlarını ve taleplerini ayrı ayrı dinleyerek bunları çözmek ve yerine getirmek adına daha katılımcı uygulamalar gerçekleştireceğini belirten Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ilk adımını attı.İlk toplantısını Bahçelievler Mahallesinde gerçekleştiren Ekicioğlu burada yaptığı konuşmada , “Bahçelievler Mahallemiz ihmal edilmişti. Özellikle sanayi bölgesine yakın olması nedeni ile ilk toplantımızı burada yapmak istedik. Çünkü burası hem Kılıçözü Sanayi Sitesi, hem de Organize Sanayi gibi önemli bir güzergah üzerinde. Üretim ve istihdam bizim için çok önemli. Sizler bizim elimiz ve kulağımızsınız.Burada beraber yapacağımız planlamalar neticesinde 3-4 yıl sonra siz talep etmeden biz yerine getireceğiz.Bazı noktalarda da bizim sizlerden taleplerimiz olacak. Ara yolların sert zemin yapılmasını ve sanayi ye giden yolun bağlanmasını istiyorsunuz.Bu bölgelerde arsa takasları var. Sizlerle de anlaşarak sanayi yolunu faaliyete geçirmek istiyoruz. Alt yapısını yapıp hemen üst yapısına başlayacağız.

Sizlerin istediği noktalarda sert zemin çalışmaları yapacağımız için bu bölgelerdeki kanal ve su bağlantıları için de alt yapı çalışmaları gerçekleştireceğiz eğer sizler de müsaade ederseniz bu çalışmalara başlayacağız.Belediyemizin bütçesi belli bir kere istimlak olayını zamana yaymamız lazım.Bu konularda sizlerin de önerilerini dinleyeceğiz.Aslında çok zor bir iş değil ama bunu zamanla zorlaştırmışlar.Sizlerle istişare edeceğiz ve sizlerle birlikte yöneteceğiz dediğimiz şey de buydu zaten.Birlikte belirlediğimiz öncelikli hizmet hangisi ise onları gerçekleştireceğiz.Bütün mahalle , sokak ve caddelerde istişare edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Başkan Yardımcıları Asaf Kayaoğlu ve Osman Uçar’ın da eşlik ettiği Ekicioğlu’dan sonra söz alan vatandaşlar görüş , öneri, fikir ve taleplerini başkana iletti.Gelen istek ve talepler ile ilgili vatandaşlara bilgi aktarılarak yapılacak hizmetler not alındı.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN