Soylu’dan Kayyumlarla İlgili İlk Açıklama

20 Ağustos 2019

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 3 büyükşehir belediyesine yapılan kayyum atamasıyla ilgili ilk kez açıklamada bulundu.

İçişleri Bakanlığı, Mardin, Diyarbakır ve Van büyükşehir belediye başkanlıklarına kayyum atayarak HDP’li başkanları görevden aldı. Konuya ilişkin ilk kez açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Türkiye belediyeler üzerinden terörün merkezi haline getirilmeye çalışılıyor. Temiz oylar teröre istismar ettirilmemeli” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 belediye başkanının görevden alınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Soylu’nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“NE DEMOKRASİ, NE DEVLET, NE HUKUK KALIR”

“Bir meşru kanal açmaya çalışanlar suç işlemekteler. Hukukun demokrasinin en temel görevi milletin vermiş olduğu temiz oyları teröre istismar etmemektir. Bizim devlet olarak görevimiz budur. Bundan yoksun kalırsak ne demokrasi, ne devlet, ne hukuk kalır. Türkiye belediyeler üzerinden özellikle terörün merkezi haline getirilmeye çalışıldı.

“TERÖRE MÜSAMAHA GÖSTERMEMİZİ BEKLEYENLER YANILIR”

“Bizim teröre müsamaha göstermemizi bekleyenler yanılır. Terörü ve terörizmi özellikle halkın helal oylarıyla belediyelerde merkez haline getirmeye çalışanlara da devletin, kuralların, hukukun ve Anayasa’nın sessiz kalmasını beklemek son derece yanlıştır. Demokrasiyi istismar etmekteler.”

YORUMLAR
Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN