Ücretli Market Poşetlerine Vatandaş Tepkisi

2 Ocak 2019

Yeni yılla birlikte birçok düzenleme yürürlüğe giriyor. 1 Ocak tarihinden itibaren naylon poşetlerden 25 kuruş alınacak.

Peki ama vatandaşı bu karara tepkisi ne oldu ? Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan anketimizde ,”Market Poşetlerinin ücretli olmasını doğru buluyor musunuz ? ” diye sorduk.Ankete katılan 2 bin 500 kişinin %86’sı uygulamayı doğru bulmadıklarını belirtti.Çevre kirliliğini azaltmak amacıyla başlatılan uygulamaya destek verenler ise %14’te kaldı.

İŞTE ANKETE YAPILAN YORUMLARDAN BAZILARI ;

” Madem poşet zararlı poşet yerine kağıt yada bez torba koysunlar. Burdaki amaç doğayı korumak değil buradaki tek amaç bu hükümetin yıllardır yuuttuğu politikanın devamı yani zengini daha da zengin etmek fakir fukarayı da iyice bitirmek. Poşet başı 25 kuruş bunun 15 kuruşu markete 10 kuruşu devlete. Durmak yok milleti soymaya devam ”


”Almanya’da 40 senedir var 40 sene geriden geliyoruz halen ağlıyorsunuz 🙂 çok enteresan ”

” Ben a101 de mağaza sorumlusu olarak çalışıyorum ve bu poşet olayını müşteriye anlatmakta çok zorlanıyorum adamlar haklı poşete para verilirmi adam kasaya geliyo poşeti geçiyorsun ve aldıklarını bırakıp gidiyo burda mağdur olan bizleriz ve inanın ki poşet için mücadele eden tek market a101 şimdi 50 tl ve üzeri alışverişe çanta hediye edecek ”

” Benzinci benzin pompa parası alıyor mu ben niye KDV ÖTV sini ödediğim ürünün gireceği poşet için para ödüyorum market aracı ve üretici zaten kar ile satıyor onlar versin poşet parasını Madem öyle kaldı ki her ürünün garantisi varsa ben yırtılan poşetin parasını isterim ”

” 25 kuruş olunca millet almayacak mı, yine doğaya zarar, millet elinde mi götürecek. çöpü neye koyacaksın onu da belediye versin, ekmeği fileye mi kayacaksın yollara dökerek mi getireceksin, marketler milyarlar kazanıyor buna kendi imkanlarıyla bir çözüm üretsin, yeri geliyor aylık alı veriş yapıyorsun tek tek poşet say o zaman bez çanta versin marketler. ”

” Avrupa avrupa diye ozenirken iyiydiniz hepiniz. Sizin suan sikayet ettiginiz parali posetlere avrupada uzun suredir para odeniyor zaten. Acaba bugun ne konuda sikayet etsek diye dusunmeyi birakin😂 Heryerde boyle sadece Turkiyede degil. ”

” Çok komik buluyorum
Dün markete girdim reklam olmasın diye adını vermiyorum. Bir kaç parça birşey aldım. Kasiyer; 
Poşet istiyormusunuz? Dedi.
Ve sinirden güldüm ve çok gülünç olduğunu belirtim. Ne yapacam kucaklayıp döke saça eve götürecek halim yok mecburen evet dedim. Yuh artık eskiye geri dönüyoruz. ”

” zengini daha zengin yapmak için BİR emperyalist oyun madem çevreyi düşünüyorsun avrupa daki gibi yap plastik depozitolu ambalajları getirene getirdiği ürünü indirimli ver bakalım piyasada plastik kalır mi kardeşim ”

” Saçmalıktan Başka birşey değil… Tamam doğaya zararlı o zaman tüm plastik ürünleri yasaklasınlar.. Paraya dökünce doğaya zarar vermeycek mi..”

YORUMLAR
YORUMLAR 2 Yorum Yapıldı.
  • Avrupada şöyle avrupada böyle yahu avrupa standartlarında yaşıyoruz ordakilerin bindiği arabaya bizde burada aynı paraya biniyoruz her şeyimiz aynı bi poşet eksikti demi yaşam standardın aynı mı ki kıyas ediyorsun
    5 Ocak 2019 20:49
  • abartamasak saglam bez cantalardan alip alisverise giderken yaninizda goturun sorun cozulmus olur avrupa yillardir boyle 1 cantayi devamli kullanirsaniz canta almaniza gerek kalmaz odemezsiniz
    2 Ocak 2019 15:00

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN