Uçup Kaçabilirdi Ama Yavrularını Bırakamadı

20 Ağustos 2019

İzmir’de ki orman yangınlarından kahreden fotoğraflar geldi.Yangınlarla ilgili CHP Milletvekili Atilla Sertel ise korkunç bir iddiada bulundu.

Karabağlar ilçesinde başlayan ve Seferihisar ile Menderes ilçelerine yayılan orman yangınlarında binlerce hektar ormanlık alan yok olurken birçok hayvan da telef oldu.Yavrularını bırakmak istemeyen ve yanarak can veren kuşun görüntüsü yürekleri dağladı.

KORKUNÇ İDDİA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarının yangına müdahale etmemesiyle ilgili “THK uçakları arızalı” şeklinde yaptığı açıklamayı eleştiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Gazeteci titizliği ile araştırdım. Tarım ve Orman Bakanı ‘Uçaklar arızalı’ dedi. Sayın Bakan ne yazık ki gerçekleri söylemiyor. THK’nın altı uçağından beşi Ankara’da. Uçakların biri de şu anda İzmir’in Menderes ilçesinde. THK yetkilileri uçaklarda arıza olmadığını söylüyorlar” dedi.

THK uçaklarının neden kullanılmadığına ilişkin soru önergesi de verdiğini belirten Sertel, THK yetkililerinden resmi bir açıklama beklendiğini söyledi.

YORUMLAR
Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN