Yaşlı Alman Kırşehir’de Müslüman Oldu

9 Eylül 2019

Kırşehir İl Müftülüğüne dilekçe ile müracaat eden Alman Karl Heinz Ernst Schnee kelime-i şehadet getirerek müslüman oldu.

6 Eylül’de dilekçe ile Kırşehir İl Müftülüğüne dilekçe ile başvuran Alman uyruklu Karl Heinz Ernst Schnee müslüman olmak istediğini belirtti.Müftülükte düzenlenen törende Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dua edildi.Daha sonra İl Müftüsü Mehmet Yaman İslam dini hakkında bilgi verdi.Daha sonra yaşlı Alman İl Müftüsü Mehmet Yaman, İl Müftü yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk ve Şube Müdürü Gazi Bektaş’ın şahitliğinde kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

İHTİDA BELGESİ VERİLDİ

Karl Heinz Ernst Schnee’a Kuran-ı Kerim ve İslam dinini anlatan çeşitli kitaplar hediye eden ve ‘ihtida’ belgesini veren İl Müftüsü Mehmet Yaman yaptığı açıklamada,  “Hayırlı mübarek olsun, sizi tebrik ediyorum. Şimdi bu cümleyi söylemekle birlikte yeniden doğmuş gibi tertemiz oldunuz, geçmiş günahlardan arındınız.İslama giren insanın görevleri vardır. Biraz önce söylediğiniz Kelime-i Şehadetle birlikte günde beş vakit namaz kılmak, Ramazan ayında oruç tutmak, şartlarını taşıyorsa malının, kazancının zekatını her yıl vermek ve imkanı varsa ömürde bir defa hac yapmaktır. ” dedi.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN