Yeniden Ayağa Kalkmanın Yolu Üretimden Geçiyor

20 Mart 2019
Yeniden Ayağa Kalkmanın Yolu Üretimden Geçiyor

Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu , ” yeniden ayağa kalkmanın tek yolu üretimden geçiyor” açıklamasında bulundu.

Seçim çalışamaları kapsamında esnaf ziyaretlerinde bulunan ve mahalle mitingleri düzenleyen Ekicioğlu , ”17 yıldır ülkeyi istediği gibi yöneten iktidar yurttaşları soğan kuyruğuna mahkûm etti , yeniden ayağa kalkmanın tek yolunun üretimden geçtiğini” vurguladı ve Kırşehir’de de üretimi arttıran bir yönetim anlayışını hayata geçireceklerini vurguladı.
Ekicioğlu, 17 yıldır ülkeyi tek başına yöneten, istediği kararnameyi çıkartan, istediği valiyi, kaymakamı atayan iktidarın yurttaşları soğan kuyruğuna soktuğunu belirterek, bunun yereldeki yansımalarının da halkı olumsuz etkilediğini belirtti. Daha önce başka partilere oy veren Kırşehirlilere seslenen Ekicioğlu insanların artık bir vicdan muhasebesi yapmasının zamanının geldiğini belirtti.

DOMATES , TÜTÜN , PATATES İTHAL EDER HALE GELDİK

İşsizliğin çözümünün hayatın her alanında üretmekten geçtiğini de ifade eden Ekicioğlu, bu ülkede daha önce tütün, pamuk, buğday satarak Sümerbank’ların, Etibank’ların, tütün, kâğıt fabrikalarının kurulduğunu hatırlatarak gelinen süreçte Kırşehir Şeker fabrikası da dahil birçok fabrikanın satıldığını söyleyen Ekicioğlu dışarıdan domates, tütün, patates ithal eden bir ülke durumuna düşüldüğünü söyledi.

Kırşehir’de seçimi Kırşehir’in siyasi ve kültürel geçmişine yakışır bir şekilde tamamlamak için çalıştıklarını ifade eden Ekicioğlu herkesi de bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Açıklamasında Yeni Zelanda’daki katliamı da kınayan Ekicioğlu, Hıristiyan dünyasını da olaya tepki göstermeye çağırarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış Dünyada Barış” ilkesini hatırlattı.

Kırşehir’in her alanda tahlilini yaparak buna uygun projeleri de hazırlayıp Kırşehir’in yönetimine talip olduklarını söyleyen Ekicioğlu Kırşehir halkına bir söz verdiklerini ve bu sözü yerine getirmenin gayreti içinde olacaklarının altını çizdi.

KIRŞEHİR CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK

Kırşehir için 70 proje hazırladıklarını ve en önemli yatırımlarının istihdama yönelik olacağını söyleyen Ekicioğlu “Kırşehir’imiz yepyeni bir Kırşehir olacak; başka şehirdeki vatandaşlarımız için bir cazibe merkezi olacak.” dedi.

Kırşehir’i kim yönetirse yönetsin dokusunu bozmaya hakkı olmadığını belirten Ekicioğlu şehirde yaşayanların görüş ve önerileri alınmadan iş yapılmaması gerektiğini de vurguladı.

“Belediyenin asli görevlerini elbette herkesin yapması gerekir. Yollar yapılır, kanalizasyonlar açılır, çöpler toplanır, sular akıtılır ama doğa katledilirse yaşanılır bir Kırşehir bulamayız” diyen Ekicioğlu Kırşehir’de herkesin gönül rahatlığıyla “Kırşehir’imi seviyorum çünkü içinde biz varız!” diyeceği bir Kırşehir yaratacakları sözünü verdi.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN