Yerli Otomobil Türkiye’nin ”Ahi Baba” Kırşehir’in Gururu Olacak

30 Aralık 2019

MHP’nin Kırşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Onur Köksal Türkiye’nin yerli otomobili ile ilgili açıklamada bulundu.

Markaların ait oldukları ülke ve şehirlerin dünyadaki tanınırlıklarını artıran en önemli faktör olduğunu belirten Köksal , ”Ülkemizi dünyada temsil edecek bir markamızın olmaması büyük bir eksiklikti.  Ülkelerin en büyük tanıtım aracı uluslararası markalarıdır. Tanıtımı yapılan yerli ve milli araçlarımız bu konuda ki eksikliğimizi giderecektir. 60 yıl önce 20 mühendisin olağanüstü gayretleri ile Devrim adlı ilk otomobili yaptık ancak anlaşılması çok zor bir kararla üretime geçişine engel olundu. Eğer 60 yıl önce bu çalışma desteklenmiş olsaydı bugün belki de tüm dünyanın tanıdığı bir markamız olacaktı.” dedi.

”KIRŞEHİR’İN ÖNEMLİ BİR MARKAYA İHTİYACI VAR DEDİK YOLA ÇIKTIK”

Kırşehir’imiz içinde aynı şey geçerlidir. Şehrimizin tanıtımına katkı yapacak çok önemli özelliklerimiz olmasına rağmen bu güne kadar markalaşma yönünde maalesef hiçbir girişim yapılmamış. Adaylığımız sürecinde bu konuya ne kadar önem verdiğimizi her platform da anlattık. Kırşehir ‘in önemli bir markaya ihtiyacı var dedik ve Kırşehir’i tüm dünyaya açacak olan Ahi Baba markasını dile getirdik. İlk adımları atılan Ahi Baba markasının, 2020 yılında üretime geçmesi, 2023 yılına kadar da tüm üniteleri çalışan ve ihracat yapan bir marka olmasını hedefledik.

Yerli otolarımız nasıl ülkemizin gurur kaynağı olduysa Ahi Baba markamızın da Kırşehir’imizin gurur kaynağı olacağı inancındayız.

Yerli otomobillerimiz üretime geçtiğin de Ahi Baba firması olarak bizlerde üzerimize düşeni yapacak ve tamamen yerli araçlarımızı kullanacağız. Belediyemizin de bu konuda hassas davranacağını düşünerek belediye araçlarının da tamamen yerliye dönüşmesi gerektiğine inanıyoruz.

Yerli ve milli olan her şey kutlu bir şahlanışın habercisidir.

YORUMLAR
Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN