Yiğit Muhtaç Oldu Kuru Soğana Şimdi Kara Kara Düşünüyor

21 Haziran 2018
Yiğit Muhtaç Oldu Kuru Soğana Şimdi Kara Kara Düşünüyor

”Yiğit muhtaç oldu kuru soğana” denilen kuru soğanın pazar fiyatı 5 TL.Marketlerde ise 6 ila 7 TL’den alıcı buluyor.Patates ise 4 ila 6 Lira arasında alıcı buluyor.

Soğan ve Patatesteki fahiş artış ile ilgili açıklamada bulunan Nihat Zeybekçi , ”Soğan-patates fiyatlarıyla ilgili aşırı oynaklık görüyoruz. Konuyla ilgili müdahalemiz başladı. Tarım Bakanlığı olarak bakıyoruz. Bu ürünlerin ithalatına müsaade edeceğiz. Soğan ve patatesin Türkiye’ye gireceği miktar ve ülke belli. Soğan, patates fiyatında spekülasyona izin vermeyiz. Müdahalemiz bugün itibariyle başladı.” ifadelerini kullandı.

KURU SOĞAN VE PATATES FİYATLARI CEP YAKIYOR

Vatandaş fiyatlardan, esnaf ise stokçulardan şikayetçi…

İŞTE VATANDAŞ VE ESNAFTAN KURU SOĞAN VE PATATES YORUMLARI

“Fiyatlar çok pahalı ne yiyeceğiz, ne içeceğiz, kiracı olan insanlar ne yapacak? Yine bizim paramız var verebiliyoruz ama hiç olmayan insanlar ne yapacak? Allah parası olmayanlara yardım etsin”

“Soğanın 7 lira olacağına rüyamda görsem inanmazdım. Halde 4 lira biz burada 5 liradan satıyoruz. Bu fiyatlar nedeniyle biz müşteriden de azar işitiyoruz. Bizim burada kazandığımız sadece bir lira. Mal buzhaneden geliyor, 35 yıllık pazarcıyım ilk defa buzhaneden patates geldiğini gördüm. Patates ilk çıktığında 1.5 liraydı. Şimdi nasıl böyle oldu. Buzhanelere doldurdular şimdi pahalı satıyorlar”

“Şu an 2 kilo alan 1 kilo alıyor, 1 kilo alan da yarım kiloyla idare ediyor. Günü kurtarsın yeter diyorlar. Fiyatlar gerçekten çok yüksek. 5 kilo alan 2 kilo almaya başladı. Soğanı da genelde yarım kiloyla idare ediyorlar”

Bir kilo soğanı 7 liradan yiyeceğimi 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Doları geçti. Artık kokusu ile yemeği pişireceğiz. Kıymetli, değerini bilmek lazım. 3 haftada bu kadar nasıl yükselebilir. Tarladaki garibim çiftçiden kaç paraya alıyorlar acaba, yazık köylümüze, yazık”

 

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN