Zabıtaya 576 Şikayet Gitti

10 Şubat 2020

Kırşehir Zabıtası 2019 yılında yoğun bir mesai harcadı.2019 yılı içerisinde Alo 153 şikayet hattına 442 şikayet yapılırken 134 adet de yazılı dilekçe ile şikayet yapıldı.Bu şikayetlerin tamamı değerlendirilerek sonuçlandırıldı.

Kırşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada , ”Zabıta ekipleri vatandaşın daha sağlıklı ve rahat alışverişlerini gerçekleştirmeleri için seyyar denetimlerinden ölçü ayar denetimine, işyeri denetimlerine, pazarcı esnafı denetiminden işyeri şikâyetine birçok kalem de 2019 yılını yoğun bir mesai ile geçirdi. Hem vatandaşın hem esnafın talebi doğrultusunda gerçekleştirilen denetimler sonucu 2019 yılı çerisinde Alo 153 şikâyet hattına 442 adet şikâyet gelmiş ve bunların tamamı değerlendirildi. 134 adet dilekçeli şikâyet sonuçlandırıldı. Kabahatler kanununa göre 255 adet durum tespit tutanağı,5 adet İdari Yaptırım tutanağı tutularak cezai işlem yapıldı. 36 adet polis tutanaklarına encümence cezai işlem yapılması sağlandı. Kaldırım işgalinden dolayı çok sayıda sürücüye ihtarname verildi. Kaldırım işgalini önlemek için tebligat verildi.

”21 960 İŞYERİ DENETLENDİ”

Temizlik, Sağlık ve çeşitli konulardan 83 adet ihtarname verildi. 400 Adet ölçü ve tartı aleti tespit edildi. 3000 Adet Mükelleften beyanı alınarak kontrolü yapılmıştır. 3000 Adet İşyeri denetimi yapıldı. Sigara denetim ekibi Sağlık İl Müdürlüğü ve Emniyet İl Müdürlüğü ekiplerince oluşturulan denetim ekibiyle günün her saatinde denetleme yapmakta olup ayrıca sigara şikâyet hattı 213 44 34 de gelen telefon şikâyetlerini değerlendirmektedir. 2019 yılında 21.960 adet işyeri denetimi yapıldı. 90 Adet işyerine ceza 28 adet şahsa ceza uygulanarak toplam 118 adet cezai işlem yapıldı.” ifadelerine yer verildi.

Başkan Ekicioğlu; Zabıtamız 2019 Yılında Huzur Tesis Etti

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu konu ile ilgili değerlendirmesinde “2019 yılını yoğun bir mesai ile tamamlayan ekiplerimiz şehirde adeta huzuru tesis etti. Vatandaşın sağlığı ve huzuru için Kırşehir Zabıtası özel günlerde denetimlerini sıklaştırdı. Gıda sektörü başta olmak üzere bakkaldan lokantaya, manavdan ekmek fırınına halkın sağlığını doğrudan ilgilendiren birçok işyerini de denetleyen ekiplerimiz özellikle bayram ve yılbaşı öncesinde halkımızın rahat alışveriş yapabilmeleri için denetimlerini sıklaştırdı” dedi.

YORUMLAR
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN