Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 11:50 Bu haber 14 kez okundu
 
Bülent Arınç FETÖ Propagandasına Devam Ediyor Ama Kimse Sesini Çıkarmıyor
DİĞER Haberi
Bülent Arınç FETÖ Propagandasına Devam Ediyor Ama Kimse Sesini Çıkarmıyor

Özellikle 15 Temmuz'un ardından FETÖ'nün askeri ve bürokrasi içerisindeki yapılanmasına büyük darbe vuruldu.Bitti diyemeyiz ama bitirilme noktasına getirildi.

Ama insanların aklında hep FETÖ'nün siyasi yapılanmasına yönelik bir soruşturma, çalışma veya operasyon yapılacak mı sorusu vardı ?

Ne yazık ki beklentiler karşılanamadı.FETÖ'nün siyasi yapılanması hala bir muamma ve müdahaleyi bekliyor.

Okyanus ötesindeki FETÖ liderine güzellemeler yapan siyasiler hala bu kez de FETÖ'ye yönelik yapılan KHK'lar ile ilgili ''Faciadır'' açıklamasında bulunuyor.

15 yıl hapsi istenen damadı FETÖ'den aklanan Bülent Arınç yine gündeme damga vuracak açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

Milyonlarca insanın hakkına girerek soru çalan ve FETÖ torpiliyle devlet kurumlarına sokulan insanların işten çıkarılmasına tepki gösteren Arınç ''KHK bir faciadır'' diyebiliyor.

Açık açık FETÖ propagandası yapıyor.

Daha Önce Terör Örgütü Lideri Fethullah Gülen ile ilgili , ''Muhterem Hocaefendi 12 senedir Türkiye'nin dışında.Haksız bir şekilde ülkesinden hicrete mecbur edildi.12 senedir hakkında yapılmadık iftira kalmadı.Medyasi, siyasileri, bir takım çıkar odakları , bir takım Türkiye'nin karışmasından fayda ve menfaat umanlar Hoca efendiyi hep kötülediler.Hep yanlışı olduğunu söylediler.Hep ona şüphe ile baktılar.Hep bağlantılarını araştırdılar.O da 12 senedir hüzünlü gurbeti tercih etti.Bu kişi hakkında onlarca beraat kararı var ve Türkiye'ye girmesine de hiçbir engel yok.'' açıklamalarında bulunan Arınç sözlerine Fethullah Gülen'in sözcülüğünü yaptığı şu sözler ile davam ediyor , ''O şunu yapıyor ; benim Türkiye'ye girmeme hiçbir engel yok., beraat kararları var.Şu anda elimi kolumu sallaya sallaya gelebilirim ama ola ki birileri benim bu gelmemle Türkiye'yi karıştırmak isteyebilir., Türkiye'ye zarar vermek isteyebilir.İşte ben müspet hareket ediyorum.Türkiye'nin karışmasındansa , insanların yalana yanlışa sapmasındansa , insanların iftiralarla tekrar birilerini kölümesindense çok sevdiğim vatandan uzakta kalmayı tercih ediyorum.'' Arınç sözlerinin sonunda ise adeta itiraf niteliğinde sözler sarf ediyor ; ''Yarın uçağa binip geldiğinde Türkiye'ye , hava alanında onu çiçeklerle karşılayacak olanlar hakkında bin bir türlü iftira yapanlar olacak.''

Fethullah Gülen ve örgütü hakkında böyle düşünen bir insanın devleti yönettiği dönemde yargı FETÖ tarafından iyice işgal edildi.Ardından Ergenekon Terör Örgütü iddiasıyla Türk Ordusuna kumpaslar kurularak vatansever Türk Subayları lağvedilmeye başlandı.Asıl amaç ise Türkiye'yi 15 Temmuz girişimiyle dize getirerek işgale açık bir pozisyona getirerek Suriyelileştirmekti.

Ne var ki Kahraman Türk Milleti buna da izin vermedi.Amerika destekli FETÖ tam olarak Türk Milletini zehirleyememişti Arınç gibilere rağmen...

15 Temmuz geçti ama Bülent Arınç hala propaganda yapmaya devam ediyor.

FETÖ ile mücadelede önemli adımların atıldığı KHK'lar için, "Bir faciadır" diyen Arınç, "Çevremde o kadar çok bu felaketi yaşayan insan var ki, ben onlara acıyorum, merhamet ediyorum. Aslında onlardan da özür diliyorum. Evime temizlik yapmaya gelen daire başkanlığından ihraç edilmiş kadını gördükçe, eşi polis ihraç edilmiş başka bir polisi gördükçe ben yerin dibine geçiyorum" diyebiliyor.

Ama kimse Arınç'a ses çıkarmıyor.

Peki ya bunu AKP'li değil de başka bir siyasi partinin mensubu söyleseydi ne olurdu ?

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Bülent, Arınç, FETÖ, Propagandasına, Devam, Ediyor, Ama, Kimse, Sesini, Çıkarmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı