Festival 2. Gününde Yoğun Katılımla Devam Etti

SANAT 13.07.2023 - 09:15, Güncelleme: 13.07.2023 - 09:15
 

Festival 2. Gününde Yoğun Katılımla Devam Etti

11 Temmuz 2023 Salı günü başlayan UNESCO Uluslararası 2. Müzik Festivali’nin ikinci günü olan 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü Cacabey Meydanı’nda yoğun bir katılımla gerçekleşen Konserlerde sırasıyla Kırşehir Belediyesi Abdallar Korosu, Davul Zurna Gösterisi, Kırşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Hannover (Almanya) Müzik Topluluğu, Batumi Gürcü Müzik ve Dans Topluluğu ile Kırşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Korosu sahne alarak Müziğin Başkenti Kırşehir’imizde muhteşem bir gece yaşattılar.

11 Temmuz 2023 Salı günü saat 18.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi önünden başlayıp Cacabey Meydanı’nda sona eren Kortej Yürüyüşü ile başlayan UNESCO Uluslararası 2. Müzik Festivali’nde ilk gün farklı sanatçıların sahne aldıkları konserlerin ardından, 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü de konserlere yoğun ilginin olduğu gözlendi. Geceye Belediye Başkan Vekili Osman Uçar, Belediye Başkan yardımcıları Hamza Çam ve Nuri Araz ile birlikte Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül ve çok sayıda müzik sever katıldı. Batumi Gürcü Müzik ve Dans Topluluğu’nun sahnesi öncsinde bir konuşma gerçekleştiren Gürcistan-Batum Kültür Merkezi  Müdürü lrakli Shaphatava, konuşmasında şunları ifade etti: “Sayın Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, değerli konuklar, meslektaşlarım ve Festival organizatörleri! Batum Belediye Başkanı Archil Chikovani ve Batum halkı size içten selamlar gönderiyor.Gürcistan ve Batum şehri adına sizlerle ikinci kez burada olmak benim için büyük bir zevk ve onur. Öncelikle bizleri bu güzel tarihi ve kültürel mekâna davet ettiğiniz için çok müteşekkiriz. Sanatçılarımıza, bu gerçekten uluslararası ortamda kendilerini gösterme fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz. Zengin yerel kültürümüzü ve folklorumuzu sunmaktan gurur duyuyoruz. Bildiğiniz gibi Gürcistan, müzik kültürü ve vokal polifoni geleneğine sahip eski bir ülkedir. Bu kültürü sizinle paylaşmak istiyoruz. Burada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti bir kez daha ifade etmek istiyorum ve her katılımcıya bol şans diliyorum.Umarım en yakın zamanda hepinizi Batum'da ağırlamayı başarabiliriz!” Gecenin kapanış konserini Kırşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Korosu sahne alırken, Koro Şefi Umut Yoldaş'a plaketini Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Çam ile birlikte Kent Konseyi başkanı Tahsin Üçgül takdim etti. Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, sosyal medya hesaplarından yayınladığı mesajında; “UNESCO Uluslararası 2. Müzik Festivali’nin İkinci Günü Farklı Ülkelerin Müzikleri Cacabey Meydanı’nda yankılandı. Müzik Festivalimizin ikinci günü Kırşehir Belediyesi Abdallar Korosu, Davul Zurna Gösterisi, Kırşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Hannover (Almanya) Müzik Topluluğu, Batumi Gürcü Müzik ve Dans Topluluğu ile Kırşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Korosu Müziğin Başkenti Kırşehir’imizde muhteşem bir gece yaşattılar.” diyerek, Festivale katılan tüm sanatçılarımızı ve katılımcıları katkılarından dolayı kutladı.     13 Temmuz 2023 Peogramı İse Şöyle ; 18.00- Kırşehir Belediyesi Abdallar Korosu, Davul Zurna Gösterisi 18.30- Veli Ertaş Konseri 19.30- Hacıbektaş Gönüllü Semah Topluluğu 20.00- Fatma Aydoğan Konseri 21.00 Sura İskenderli Konseri
11 Temmuz 2023 Salı günü başlayan UNESCO Uluslararası 2. Müzik Festivali’nin ikinci günü olan 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü Cacabey Meydanı’nda yoğun bir katılımla gerçekleşen Konserlerde sırasıyla Kırşehir Belediyesi Abdallar Korosu, Davul Zurna Gösterisi, Kırşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Hannover (Almanya) Müzik Topluluğu, Batumi Gürcü Müzik ve Dans Topluluğu ile Kırşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Korosu sahne alarak Müziğin Başkenti Kırşehir’imizde muhteşem bir gece yaşattılar.

11 Temmuz 2023 Salı günü saat 18.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi önünden başlayıp Cacabey Meydanı’nda sona eren Kortej Yürüyüşü ile başlayan UNESCO Uluslararası 2. Müzik Festivali’nde ilk gün farklı sanatçıların sahne aldıkları konserlerin ardından, 12 Temmuz 2023 Çarşamba günü de konserlere yoğun ilginin olduğu gözlendi. Geceye Belediye Başkan Vekili Osman Uçar, Belediye Başkan yardımcıları Hamza Çam ve Nuri Araz ile birlikte Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül ve çok sayıda müzik sever katıldı.

Batumi Gürcü Müzik ve Dans Topluluğu’nun sahnesi öncsinde bir konuşma gerçekleştiren Gürcistan-Batum Kültür Merkezi  Müdürü lrakli Shaphatava, konuşmasında şunları ifade etti:

“Sayın Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, değerli konuklar, meslektaşlarım ve Festival organizatörleri! Batum Belediye Başkanı Archil Chikovani ve Batum halkı size içten selamlar gönderiyor.Gürcistan ve Batum şehri adına sizlerle ikinci kez burada olmak benim için büyük bir zevk ve onur. Öncelikle bizleri bu güzel tarihi ve kültürel mekâna davet ettiğiniz için çok müteşekkiriz. Sanatçılarımıza, bu gerçekten uluslararası ortamda kendilerini gösterme fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederiz. Zengin yerel kültürümüzü ve folklorumuzu sunmaktan gurur duyuyoruz. Bildiğiniz gibi Gürcistan, müzik kültürü ve vokal polifoni geleneğine sahip eski bir ülkedir. Bu kültürü sizinle paylaşmak istiyoruz. Burada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti bir kez daha ifade etmek istiyorum ve her katılımcıya bol şans diliyorum.Umarım en yakın zamanda hepinizi Batum'da ağırlamayı başarabiliriz!”

Gecenin kapanış konserini Kırşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Korosu sahne alırken, Koro Şefi Umut Yoldaş'a plaketini Belediye Başkan Yardımcısı Hamza Çam ile birlikte Kent Konseyi başkanı Tahsin Üçgül takdim etti.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, sosyal medya hesaplarından yayınladığı mesajında; “UNESCO Uluslararası 2. Müzik Festivali’nin İkinci Günü Farklı Ülkelerin Müzikleri Cacabey Meydanı’nda yankılandı. Müzik Festivalimizin ikinci günü Kırşehir Belediyesi Abdallar Korosu, Davul Zurna Gösterisi, Kırşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Hannover (Almanya) Müzik Topluluğu, Batumi Gürcü Müzik ve Dans Topluluğu ile Kırşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Korosu Müziğin Başkenti Kırşehir’imizde muhteşem bir gece yaşattılar.” diyerek, Festivale katılan tüm sanatçılarımızı ve katılımcıları katkılarından dolayı kutladı.

 

 

13 Temmuz 2023 Peogramı İse Şöyle ;

18.00- Kırşehir Belediyesi Abdallar Korosu, Davul Zurna Gösterisi

18.30- Veli Ertaş Konseri

19.30- Hacıbektaş Gönüllü Semah Topluluğu

20.00- Fatma Aydoğan Konseri

21.00 Sura İskenderli Konseri

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kirsehirhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.