Kırşehir'de 31 Taşınmaz Açık İhale Usulü İle Satışa Sunulacak

RESMİ İLAN 07.04.2023 - 11:04, Güncelleme: 05.05.2023 - 17:12
 

Kırşehir'de 31 Taşınmaz Açık İhale Usulü İle Satışa Sunulacak

Kırşehir Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda 31 adet arsanın açık ihale usulü ile satışa sunulacağı bildirildi.

Kırşehir Belediyesi'ne ait 31 taşınmazının açık ihale usulü ile satışa sunulacağı bildirildi.Söz konusu arazilere ilişkin yayınlanan ilanda ihalenin 27 Nisan 2023 tarihinde saat 14:00'de Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirileceği belirtildi. İŞTE SATIŞA SUNULAN O TAŞINMAZLAR : İHALE DETAYLARI İSE ŞU ŞEKİLDE : 1- Mülkiyetleri Kırşehir Belediyesine ait şehrimizin Aşıkpaşa, Yenice, Kındam ve Kuşdilli Mahallelerinde bulunan toplam 31 adet arsa vasıflı taşınmazların 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesi gereğince açık teklif usulü ile satışı yapılacaktır. 2- İhale 27/04/2023 Perşembe günü saat 14:00’da Yenice Mahallesi Terme Caddesi Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi zemin katındaki Belediye Meclis Toplantı Salonunda toplanacak olan Belediye Encümeni (İhale Komisyonu) huzurunda yapılacaktır. 3- Toplam Arsa muhammen bedelinin 3’ü geçici teminat olarak yatırılacaktır. 4- İhaleye iştirak etmek isteyen gerçek ve tüzel kişi veya kişilerin temin edeceği belgeler; a) Hangi taşınmaz yada taşınmazların ihalesine iştirak edeceğine dair dilekçe b) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Tüzel Kişilerden İstenmez) c) Yerleşim Yeri Adres Belgesi (Tüzel Kişilerden İstenmez) d) İhaleye Tüzel Kişi adına katılacak olanlar Mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi veya Esnaf Odasından bulunduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge, Şirket ana sözleşmesi, yetki belgesi ve imza sirküleri e) İsteklinin Dernek, Oda, Federasyon, Kooperatif, Konfederasyon veya Vakıf olması halinde, tüzel kişiliklerden istenilen belgelerle birlikte resmi makamlardan alınmış halen faaliyette olduklarını gösterir belge, genel kurulundan alınmış yetki kararı f) Geçici Teminat Makbuzu (Belediyemiz Ziraat Bankası İban TR24 0001 0024 9934 8311 2650 68 nolu hesabına yatırılarak açıklamalar kısmına ihaleye katılacak kişi ve taşınmaz bilgileri girilerek dekont alınacak) g) Vekâleten ihaleye katılacaklar için Noterden düzenlenmiş Vekâlet Örneği h) İsteklilerin Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli Ortaklık Beyannamesi i) Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğünden Borcu Yoktur Belgesi 5- Teminat olarak kabul edilecek değerler; a)Tedavüldeki Türk parası, b)Banka Teminat mektubu(Süresiz), c)Devlet Tahvilleri ve Hazine kefaretine ait tahviller. 6- Bütün bu belgeler dosya şeklinde ihale günü en geç saat 10:00’a kadar Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne teslim edilecektir. 7- İhale Komisyonu İhaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. 8- İhale ve şartname hakkında bilgiler Kırşehir Belediyesi WEB sitesinde, İlan panolarında ve mesai saatleri içerisinde Ahi Evran Mahallesi Prof. Dr. M. Ali Altın Bul. No:1’deki Belediye Hizmet Binasının 1. Katında bulunan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde görülebilecektir.
Kırşehir Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda 31 adet arsanın açık ihale usulü ile satışa sunulacağı bildirildi.

Kırşehir Belediyesi'ne ait 31 taşınmazının açık ihale usulü ile satışa sunulacağı bildirildi.Söz konusu arazilere ilişkin yayınlanan ilanda ihalenin 27 Nisan 2023 tarihinde saat 14:00'de Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirileceği belirtildi.

İŞTE SATIŞA SUNULAN O TAŞINMAZLAR :

İHALE DETAYLARI İSE ŞU ŞEKİLDE :

1- Mülkiyetleri Kırşehir Belediyesine ait şehrimizin Aşıkpaşa, Yenice, Kındam ve Kuşdilli Mahallelerinde bulunan toplam 31 adet arsa vasıflı taşınmazların 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45. maddesi gereğince açık teklif usulü ile satışı yapılacaktır.

2- İhale 27/04/2023 Perşembe günü saat 14:00’da Yenice Mahallesi Terme Caddesi Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi zemin katındaki Belediye Meclis Toplantı Salonunda toplanacak olan Belediye Encümeni (İhale Komisyonu) huzurunda yapılacaktır.

3- Toplam Arsa muhammen bedelinin 3’ü geçici teminat olarak yatırılacaktır.

4- İhaleye iştirak etmek isteyen gerçek ve tüzel kişi veya kişilerin temin edeceği belgeler;

a) Hangi taşınmaz yada taşınmazların ihalesine iştirak edeceğine dair dilekçe

b) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Tüzel Kişilerden İstenmez)

c) Yerleşim Yeri Adres Belgesi (Tüzel Kişilerden İstenmez)

d) İhaleye Tüzel Kişi adına katılacak olanlar Mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi veya Esnaf Odasından bulunduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge, Şirket ana sözleşmesi, yetki belgesi ve imza sirküleri

e) İsteklinin Dernek, Oda, Federasyon, Kooperatif, Konfederasyon veya Vakıf olması halinde, tüzel kişiliklerden istenilen belgelerle birlikte resmi makamlardan alınmış halen faaliyette olduklarını gösterir belge, genel kurulundan alınmış yetki kararı

f) Geçici Teminat Makbuzu (Belediyemiz Ziraat Bankası İban TR24 0001 0024 9934 8311 2650 68 nolu hesabına yatırılarak açıklamalar kısmına ihaleye katılacak kişi ve taşınmaz bilgileri girilerek dekont alınacak)

g) Vekâleten ihaleye katılacaklar için Noterden düzenlenmiş Vekâlet Örneği

h) İsteklilerin Ortak girişim olması halinde Noter tasdikli Ortaklık Beyannamesi i) Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğünden Borcu Yoktur Belgesi

5- Teminat olarak kabul edilecek değerler;

a)Tedavüldeki Türk parası,

b)Banka Teminat mektubu(Süresiz),

c)Devlet Tahvilleri ve Hazine kefaretine ait tahviller.

6- Bütün bu belgeler dosya şeklinde ihale günü en geç saat 10:00’a kadar Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne teslim edilecektir.

7- İhale Komisyonu İhaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

8- İhale ve şartname hakkında bilgiler Kırşehir Belediyesi WEB sitesinde, İlan panolarında ve mesai saatleri içerisinde Ahi Evran Mahallesi Prof. Dr. M. Ali Altın Bul. No:1’deki Belediye Hizmet Binasının 1. Katında bulunan Emlak ve İstimlak Müdürlüğünde görülebilecektir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kirsehirhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.