Selahattin Ekicioğlu Mazbatasını Aldı 2. Dönemine Başladı

GÜNDEM 03.04.2024 - 21:54, Güncelleme: 03.04.2024 - 21:53
 

Selahattin Ekicioğlu Mazbatasını Aldı 2. Dönemine Başladı

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, mazbatasını aldı 2. dönemine yapılan duanın ardından başladı.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde tekrar seçilen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, mazbatasını alarak 2. dönemine başladı.3 Nisan 2024 Çarşamba günü gerçekleştirilen mazbata töreni öncesinde parti önünde toplanılarak Kırşehir Adliyesi'ne hareket edildi.Ekicioğlu, Kırşehir Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Dadalı'dan mazbatasını aldı. Adliye önünde açıklamada bulunan Ekicioğlu,'' Öncelikle bu görevi 2. kez bana layık gördükleri için Kırşehir Halkına teşekkür ediyorum.Biz göreve geldiğimizde şunu söylemiştik. Kırşehir'den Türkiye'ye demokrasiyi ihraç edeceğiz, Türkiye'ye demokrasi dersi vereceğiz. Sosyal demokrat belediyeciliğin ne olduğunu öğrenecek bu Türkiye demiştik ve 2019'dan 2024'e geldiğimizde Türkiye'yi kızarttık. Özellikle bizim ölçekli bölgelerimize baktığımızda domino etkisi yapacak demiştik, gerçekten de bunu başardık. Bizler şuna inanıyorduk. Bu ülkenin adalete ihtiyacı vardı, hukuka ihtiyacı vardı, eşitliğe ve hizmete ihtiyacı vardı. Biz bu ihtiyaçların birçoğunu gerçekleştirdik. Bazıları çıktı biz getirdik, biz götüreceğiz dedi.Demek ki hiç öyle sandıkları gibi değilmiş. Şimdi bizler varız onlar yok. Demek ki halka dokunmak, iş odaklı çalışmak; kamuoyunun ve toplumun teveccühleri o yönde oluyor. Biz ülke sevdasıyla yanıp tutuşurken bazıları başka işler peşinde koşuyorsa sandıkta da herkes onun dersini veriyor.Buna İrlandalılar da dahil.     Artık seçim bitti, yükümüz ağır.2019'da 11 il belediyesiydik şu anda 20 il belediyesiyiz.Bunlara danışmanlık hizmeti de vereceğiz, bilgi de aktaracağız.Teknik konularda yardımcı da olacağız.89'daki hataya düşmeyeceğiz.Çünkü bu ülkenin gerçekten sosyal demokratlara ihtiyacı var. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin kurucu partisi.Maalesef oy için meydanlarda şeriat isteyenler de sandıkta cevabını aldı.Biz oy için hiçbir yere göz kırpmadık.Çünkü toplumun bize değil kendisine oy verdiğini düşünüyoruz.Sonuçta da öyle oldu ve sağduyu kazandı.Sağlıklı bir şekilde seçimi atlattık.Biz Dünyanın merkezi olan Kırşehir'den sadece Türkiye'ye değil Dünyaya mesajımızı gönderdik.Bundan sonra ülkemiz, şehrimiz, insanlarımız için bütün gücümüzle hep birlikte çalışacağız.Kimseyi ayırt etmedik; hangi mahalleden bize ne kadar oy çıktığının hesabını yapmadık.Çünkü bu ülkeye herkes vergi veriyor.Eşit hizmeti getirdik ve sonuç bu oldu.Tarihte önemli bir ders olarak okutulacak.Mutluyuz , gururluyuz.Hepnize hayırlı uğurlu olsun'' dedi. Mazbata töreninin ardından, Başkan Ekicioğlu, 2. kez görevini sürdürmek üzere parti hizmet binasına geldi.Burada çalışanlar tarafından alkışlarla ve çiçeklerle karşılanan Ekicioğlu ve beraberindekiler yapılan duanın ardından belediye binasına giriş yaptılar.Başkanlık makamına geçen Başkan Ekicioğlu, burada vatandaşların tebriklerini kabul etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.  
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, mazbatasını aldı 2. dönemine yapılan duanın ardından başladı.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde tekrar seçilen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, mazbatasını alarak 2. dönemine başladı.3 Nisan 2024 Çarşamba günü gerçekleştirilen mazbata töreni öncesinde parti önünde toplanılarak Kırşehir Adliyesi'ne hareket edildi.Ekicioğlu, Kırşehir Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Dadalı'dan mazbatasını aldı.

Adliye önünde açıklamada bulunan Ekicioğlu,'' Öncelikle bu görevi 2. kez bana layık gördükleri için Kırşehir Halkına teşekkür ediyorum.Biz göreve geldiğimizde şunu söylemiştik. Kırşehir'den Türkiye'ye demokrasiyi ihraç edeceğiz, Türkiye'ye demokrasi dersi vereceğiz.

Sosyal demokrat belediyeciliğin ne olduğunu öğrenecek bu Türkiye demiştik ve 2019'dan 2024'e geldiğimizde Türkiye'yi kızarttık. Özellikle bizim ölçekli bölgelerimize baktığımızda domino etkisi yapacak demiştik, gerçekten de bunu başardık. Bizler şuna inanıyorduk. Bu ülkenin adalete ihtiyacı vardı, hukuka ihtiyacı vardı, eşitliğe ve hizmete ihtiyacı vardı. Biz bu ihtiyaçların birçoğunu gerçekleştirdik. Bazıları çıktı biz getirdik, biz götüreceğiz dedi.Demek ki hiç öyle sandıkları gibi değilmiş. Şimdi bizler varız onlar yok. Demek ki halka dokunmak, iş odaklı çalışmak; kamuoyunun ve toplumun teveccühleri o yönde oluyor. Biz ülke sevdasıyla yanıp tutuşurken bazıları başka işler peşinde koşuyorsa sandıkta da herkes onun dersini veriyor.Buna İrlandalılar da dahil.

 

 

Artık seçim bitti, yükümüz ağır.2019'da 11 il belediyesiydik şu anda 20 il belediyesiyiz.Bunlara danışmanlık hizmeti de vereceğiz, bilgi de aktaracağız.Teknik konularda yardımcı da olacağız.89'daki hataya düşmeyeceğiz.Çünkü bu ülkenin gerçekten sosyal demokratlara ihtiyacı var. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin kurucu partisi.Maalesef oy için meydanlarda şeriat isteyenler de sandıkta cevabını aldı.Biz oy için hiçbir yere göz kırpmadık.Çünkü toplumun bize değil kendisine oy verdiğini düşünüyoruz.Sonuçta da öyle oldu ve sağduyu kazandı.Sağlıklı bir şekilde seçimi atlattık.Biz Dünyanın merkezi olan Kırşehir'den sadece Türkiye'ye değil Dünyaya mesajımızı gönderdik.Bundan sonra ülkemiz, şehrimiz, insanlarımız için bütün gücümüzle hep birlikte çalışacağız.Kimseyi ayırt etmedik; hangi mahalleden bize ne kadar oy çıktığının hesabını yapmadık.Çünkü bu ülkeye herkes vergi veriyor.Eşit hizmeti getirdik ve sonuç bu oldu.Tarihte önemli bir ders olarak okutulacak.Mutluyuz , gururluyuz.Hepnize hayırlı uğurlu olsun'' dedi.

Mazbata töreninin ardından, Başkan Ekicioğlu, 2. kez görevini sürdürmek üzere parti hizmet binasına geldi.Burada çalışanlar tarafından alkışlarla ve çiçeklerle karşılanan Ekicioğlu ve beraberindekiler yapılan duanın ardından belediye binasına giriş yaptılar.Başkanlık makamına geçen Başkan Ekicioğlu, burada vatandaşların tebriklerini kabul etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kirsehirhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİKEN
(03.04.2024 22:16 - #6797)
Kapak oldu kapak... Zavallılar, sandıktan çıkan millet iradesini hala anlayamadılar, anlayanlar da hazmedemiyorlar... Adamlarını devreye sokup orada burada seçimleri iptal ettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar... Atı alan Üsküdarı geçti beyler... Hazmedemiyorsanız, Beypazarı sodası ya da Özbağ gazozu için... Şimdiden afiyet olsun.
Uslup Dikenmisim ne sin uslup onemlidir.her zaman saygiyi elden birakmayacaksin selahattin baskan pazar gecesi ne dedi ben rozetimi cikariyorum.bu sehrin baakaniyim dedi.kazandilar tebrik ederiz bu bir yaris degil.demokrasi sinavi idi.lakin usluba dikkat etmek gerek dusmanla savasmadiniz ayni memleketin insaniyiz cenazemizde.dugunumuzdw.bjrlikte ..ayni havayi soluyoruz ..22 yildir kazanan yada kaybeden var ama uslubu ile hareket ediyorlar..
Terapist Kapak oldu kapak Kırşehir il olmaktan çıkıp ilçe olmuştur
DİKEN Üslubum gayet normal... Sizler, her seçimde ve her zafer kazandığınızda bizleri, terörist, edepsiz, vatan haini ilan etmediniz mi?.. Bana üslup dersi vermeye kalkışan bozuk, edep yoksunu, halkı bölen bölücü zihniyet, önce kendi üslubuna bakacak... Bilmem anlatabildik mi, üslupsuz üslup?
DİKEN Terapist... Kırşehir, yıllardır ilçeydi... Sizin eski ağababalarınız, Kırşehiri ilçe yapmıştı, yıllar önce... O densizin arabasının egzozuna teneke bağlayan Osman Bölükbaşı 'nı, rahmet ve minnetle anıyorum... Daha sonra, Chp iktidarında Kırşehirimiz yeniden il yapıldı... Bu seçimlerde de Türk Milleti vicdan ve gönül birliği yapıp akepe zuhniyetinin kutruğuna teneke bağlamıştır... Hala hazmedemiyorsanız, çözümü üstteki yorumda yazılı.
40 Mazbatayı Mustafa orman almış gibi duruyor :)
heri Seriatmi varmis 22 yidir??Genclerde dovme ellerinde iphone starbuks m donalds lgbt gisileri vs vs
Cevap Edep.yoksunu kim.ki acaba diyen mi ki acaba uslup.olmadiguni belli ettin iste. Ben ne yazmisim.sem ne diyon teyyareden konusuyorsun iste.siyasette nezaket vardir .okursan eger dikenmisin nesin .. ben onu demek istiyorum.
DİKEN Cevapa cevap... Eğer randevu almayı başarabilirsen, sen bi git devlet hastanesinde beyin mr çektir.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kirsehirhaberturk.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.